در زادروز موسیقیدان محبوب آلمانی بتهوون , مردم در لندن اثر او را می خوانند | فیلم

[mono_ir_video id=”80952″ qualities=”360,480,720,1080″]

در زادروز موسیقیدان محبوب آلمانی بتهوون , مردم در لندن اثر او را می خوانند | فیلم

در زادروز موسیقیدان محبوب آلمانی بتهوون , مردم در لندن اثر او را می خوانند.

لودویگ ون بتهوون در ۱۷ دسامبر ۱۷۷۰ در شهر بن یکی از شهرهای آلمان متولد شد.

خانواده بتهوون  در اصل بلژیکی تبار ، پدرش “یوهان ون بتهوون” یک خواننده و آهنگ ساز لاابالی بود که همیشه سعی داشت از روشهای ساده و بی دردسر هزینه زندگی خانواده را فراهم کند.

او یک سال هیچ آهنگی نساخت.  روزی دوستش را فراخواند و اعتراف کرد که ناشنوا شده است. او در ۳۳ سالگی کاملا ناشنوا شد.نمی توانست ساخته های خودش را بشنود. از سویی بدبین شده بود و با شک و دو دلی با اطافیان رفتار می کرد.

نخستین اثر بزرگ موسیقی بتهوون سمفونی شماره ۳ بود که در سال ۱۸۰۲ با موفقیت روبرو شد. سمفونی چهارم و پنجم و ششم را هم در آن سال ساخت. او در سال ۱۸۱۲ با گوته ملاقات کرد. آهنگ هایی برای اشعار این شاعر ساخت.

روزبروز بر شدت ناشنوایی او افزوده می شد. همین مسئله او را عصبی تر می کرد. البته در سال ۱۸۱۵ به موفقیت های زیادی دست یافت. در سال ۱۸۲۳ در اوج ناشنوایی توانست سمفونی نهم “کورال” را بسازد که این سمفونی از سال ۱۹۸۶ به عنوان سرود رسمی اتحادیه اروپا انتخاب شد.

بتهوون در سال ۱۸۲۷ ناگهان بیمار شد .روز به روز حالش رو به وخامت رفت. یک سرماخوردگی سبب شدت بیماری او شد . بالاخره در ۲۶ مارچ ۱۸۲۷ از پا درآمد و در بستر از دنیا رفت.

روزی از بتهوون پرسیدند تو که این همه آهنگ را خلق کرده ای بگو بهترین آهنگ دنیا چیست. پاسخ داد : صدای شرشر آب که از جویی کوچک جاری باشد.

(7)

8
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>