تئاتر نام تمام مادران با بازی آشا محرابی , بهنوش طباطبایی , سیما تیرانداز به کارگردانی محمد رحمانیان | فیلم

تئاتر نام تمام مادران با بازی آشا محرابی , بهنوش طباطبایی , سیما تیرانداز به کارگردانی محمد رحمانیان | فیلم

تئاتر نام تمام مادران با بازی آشا محرابی , بهنوش طباطبایی , سیما تیرانداز به کارگردانی محمد رحمانیان

نمایش  “نام تمام مادران…” به نویسندگی و کارگردانی محمّد رحمانیان از اوایل اسفند ماه در سالن کنش معاصر به روی صحنه رفته است.

 

این نمایش که این روزها برای اجرا آماده می‌شود از سوم اسفندماه روی صحنه رفته و سیما تیرانداز، آشا محرابی، بهناز جعفری، بهنوش طباطبایی، هانا کامکار، سانیا سالاری، نوشین اتحاد، مبینا طبایی و سینا رازانی به همکاری مهتاب نصیرپور و الهام دهقانی در این اثر بازی می‌کنند.

 

به گفته رحمانیان عنوان این نمایش از یک شعر محمدعلی سپانلو به عاریت گرفته شده است؛ شعری حزن‌انگیز درباره کودکانی که در زمستان سال ۶۶ در محله گیشا در تهران براثر موشک‌باران به شهادت رسیدند.

 

رحمانیان در خلاصه طرح نمایشنامه «به نام تمام مادران» نوشته است: «شب چهاردهم جمادی‌الثانی است. قرار است فیلمی با محوریت شخصیت بانون فاطمه زهرا (س) در شب ولادت ایشان یعنی پنج روز بعد کلید بخورد. گروه در خانه قدیمی نزدیک شهرک سینمایی آخرین تست‌های خود را برای انتخاب بازیگر و کارهای مربوط به فیلمبرداری و صدابرداری انجام می‌دهند. این در حالی است که زندگی هشت زن بیش از دیگران در کانون توجه نمایش قرار می‌گیرد…»

 

نویسنده و کارگردانی این نمایش تأکید دارد؛ در طول این نمایش بارها به زندگی فاطمه زهرا (س) مراجعه می‌شود تا دریابیم چگونه است رنج‌های آن بانوی بزرگوار پس از ۱۴ قرن همچنان در زندگی زنان سرزمین ما تکرار و تکثیر می‌شود و چرا در طی طریق به سوی سالک هفت شهر عشق همچنان اندرخم یک کوچه مانده‌ایم.

 

از دیگر عوامل اجرایی این نمایش به محسن شاه‌ابراهیمی (طراح)، علیرضا افکاری (موسیقی)، عبدالجبار کاکایی و افشین مقدم (ترانه‌سرا)، هانا کامکار (همخوان) و پدیده جمال‌ها، علیرضا فولادشکن، مهران نصیرپور و محمود زهره‌وند (گروه کارگردانی) می‌توان اشاره کرد.

(۱۰۴)

105
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>