دبیر جشنواره تئاتر فجر : اینکه بگوییم پوستر جشنواره تئاتر فجر کپی است بی‌انصافی است | فیلم

دبیر جشنواره تئاتر فجر : اینکه بگوییم پوستر جشنواره تئاتر فجر کپی است بی‌انصافی است

دبیر جشنواره تئاتر فجر : اینکه بگوییم پوستر جشنواره تئاتر فجر کپی است بی‌انصافی است

سعید اسدی در پاسخ به سوال علی ضیاء در برنامه فرمول یک درباره حواشی پیرامون پوستر جشنواره توضیح داد: «اساسا در حوزه هنر تاثیر و تاثرهایی وجود دارد. همچنین ساختارهایی وجود دارد که ما از آنها تاثیر می‌پذیریم، مثلا فیلمی ساختار کلاسیک دارد و شاید دَه‌ها فیلم و نمایش در همین ساختار ساخته شوند.»

او تصریح کرد: «اما متاسفانه دوستان طوری این موضوع را به تصویر کشیدند که انگار پوستر جشنواره کپی است.

در حالی که من می‌توانم بالغ بر ۲۰۰ مورد پوستر را به شما نشان بدهم که از این ساختار استفاده کرده‌اند. پوستر ما یک تقارن عمودی است وجهی را در پوستر ما می‌بینید که یک طرف تایپوگرافی است و بخش دیگر آن تصویر آدمهایی است که پشت نماد و صورتک بازیگر کار می‌کنند.»

اسدی یادآور شد: «عدد ۳۵ هم در این نماد معرفی شده است و عناصر خنده و گریه نیز در آن وجود دارد. این برآمده از یک موتیف و نقش مایه سنتی است.

نکته‌ای که وجود دارد این است که تایپوگرافی مثل یک سنجاق عمل می‌کند. عکس امسال یک وجه تعاملی با مخاطبان دارد.

آنها شخصیت‌هایی از اقشار مختلف جامعه هستند که نقششان روی صحنه ایفا می‌شود.  این پوستر نقش جسورانه‌ای دارد که به تعداد آدمهایی که مخاطب نمایش هستند، می‌تواند پوستر تولید شود. این ساختار پوستر در مواقع زیادی استفاده شده است. اینکه بگوییم کپی است کاملا غیرمنصفانه است.»

اسدی در پاسخ به دیگر سوال ضیاء مبنی بر دلیل وجود بخش‌های مختلف رقابتی در جشنواره و اینکه آیا بهتر نبود عرصه رقابت محدودتر می‌شد، گفت: «یک پرسش بنیادین بر اساس الگوهایی که در جهان تجربه می‌کنیم، وجود دارد و آن مسئله رقابتی بودن یا نبودن است.

(۷)

8
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>