نمایش ۹۶۳+ با بازی باران کوثری از 9 تا 26 دی | فیلم

[mono_ir_video id=”89536″ qualities=”360,480,720,1080″]

نمایش ۹۶۳+ با بازی باران کوثری از 9 تا 26 دی | فیلم

نمایش ۹۶۳+ با بازی باران کوثری از 9 تا 26 دی

نویسنده: نرگس فرشی
کارگردان: محسن قرایی
بازیگر: باران کوثری

?۹ تا ۲۶ دی- ساعت ۱۹
?سالن موج نو
?خرید بلیت در تیوال

: احسان بیات فر
: نوشین جعفری
: آزاده آویژه
: آریان امیرخان

یادداشت باران کوثری: آوار جنگ و نا امنى سوریه تنها بر سر خودش خراب نمى شود، تعداد کشته‌شدگان مستقیم و غیر مستقیم این آشفتگى، آوارگى کودکان، سلاح‌ها و بمب‌هاى رنگ و وارنگ و میزان خشم و خشونت آدم‌ها، تکرار مى کنم آدم‌ها عقل از سر مى پراند. در این میان، در میان این اخبار دلخراش و عکس‌ها و فیلم‌ها، حتما زنان و مردانى، آدم‌هایى در خاکستر جنگ به انتظار نشسته اند، انتظار فرزندى، مادرى، پدرى یا عشقى که در جایى جا مانده. ۹۶۳+ روایت جا ماندن است در میان یک شهر سوخته…

یادداشت محسن قرایی: جنگ سوریه شاید متفاوت‌ترین جنگ همه‌ی تاریخ باشد. گلوله‌ها همان است که قبلا شلیک می‌شدند، موشک‌ها همان است که در جنگ‌های قبلی بر سر مردم ریخته می‌شد، بدن‌ها به همان شکل قبل شکافته و پاره پاره شدند، دست‌ها و پاها از بدن‌ها تکراری تفریق شدند.
تفاوت در اینجاست: اینجا در سوریه همه چیز مخدوش است. این جنگ نه تاریخ شروع دارد، نه آغاز کننده، نه ادامه دهنده و نه کسی که آن را پایان دهد. کاش پایانی بود.

یادداشت نرگس فرشی: واقعیت جایی برای امید باقی نمی گذارد و واقعیت جنگ ناامیدانه از هر موقعیت احتمالی آنسوتر می رود آنقدر که چاره ای نمی ماند جز امید را برایش ساختن، برایش تولید کردن؛ یکبار با بافتن رویایی، بار دیگر با چیدن قصه ای و یک وقت هم با از نو بیادآوردن همه¬ی آنها و آن چیزها که دیگر نیستند.
“۹۶۳+” ساخته شده از همین وضعیت است در سوریه، سرزمینی با همه‌ی داشته هایی که ندارد اما هنوز میل به ساختن امید از هر واقعیتی در آن قدرتمندتر است.

 

 

(22)

23
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>