بخشی از صحبت های ملکه رنجبر بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون در برنامه زنده تلویزیونی هفت | فیلم

بخشی از صحبت های ملکه رنجبر بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون در برنامه زنده تلویزیونی هفت

بخشی از صحبت های ملکه رنجبر بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون در برنامه زنده تلویزیونی هفت

ملکه رنجبر (زاده ۱۰ شهریور ۱۳۱۷ در رشت) بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایرانی است.وی از سن شش سالگی فعالیت هنری خود را شروع کرد.

از مهمترین فیلمهایی که او بازی کرده می توان به اعتراف (مجید فهیم خواه) و دو فیلم ابوالحسن داوودی یعنی مرد بارانی و نان و عشق و موتور ۱۰۰۰اشاره کرد.او سابقه بازی در سریال داستان یک شهر اصغر فرهادی را هم دارد.رنجبر تحصیلات خود را تا مقطع سوم متوسطه در رشت و همدان ادامه داد و پس از آن زیر نظر پدرش تعلیم بازیگری دید.

او از سن شش سالگی با ایفای نقش «کوزت» در نمایش بینوایان فعالیت خود را آغاز کرد.سپس در سال ۱۳۲۷ به تهران رفت و به ادامه بازیگری در «تئاتر سعدی» پرداخت.رنجبر از بدو افتتاح تلویزیون با اجرای برنامه‌های زنده به همکاری با آن سازمان پرداخت و در سال ۱۳۳۵ کار در رادیو را شروع کرد.وی همچنین در شهرداری هم کار کرده است.

وی این روزها به افسردگی مبتلا شده و از مسئولین عرصهٔ هنر به خاطر بی‌توجهیشان به وی و دیگر هنرمندان رنجیده خاطر بود.پس از آن هم اکنون افسردگی با علایمی از اولین مراحل پارکینگسون همراه شده است.

این بیماری همان لرزش در وضعیت استراحت است که شیوع آن بیشتر در سنین پیری است اما در جوانان هم دیده می‌شود .شیوع آن در تمام مناطق دنیا یکسان است یعنی درصد شیوع بیماری با تغییر در منطقه خیلی فرق نمی‌کند بطور کلی این بیماری بر اثر از بین رفتن سلول‌های ترشح کننده ماده‌ای به نام دوپامین (که یک انتقال دهنده عصبی) است رخ می‌دهد.افزایش نسبت استیل کولین به دوپامین در غده‌های قاعده‌ای مغز موجب علائم تومور، سفتی عضلات و کندی حرکات می‌شود.

(۹)

10
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>