صحبت های رضا کیانیان راجع به بازیگر مولف در برنامه چشم شب روشن | فیلم

صحبت های رضا کیانیان راجع به بازیگر مولف در برنامه چشم شب روشن

صحبت های رضا کیانیان راجع به بازیگر مولف در برنامه چشم شب روشن :

قواعد بازیگری در دنیای سینما همواره قابل تغییر است.

اگر از یکسری نقاط مهم و تاثیر گذار در ایفای نقش بگذریم معمولا هر بازیگری شمایل خاص خود را یدک می کشد.

به عبارتی مختصات فردی بازیگر در ارتباط تنگاتنگ با نقش تعریف می شود.

ممکن است مختصات یک کاراکتر در ظاهر حاوی نکات مشخصی باشد اما این بازیگر است که باید با سعی و کوشش خود اکشن و ری اکشن نقش را درونی کرده از فیلتر شخصیتی خودش عبور دهد و در نهایت به شخصیت جان ببخشد.

البته در رویکرد ابتدایی بازیگری شاید موضوع آمادگی جسمانی و زبان بدن از اهمیت بیشتری برخوردار باشد اما در عمق شخصیت پردازی این استعداد ذاتی بازیگر است که می تواند همه مشخصات بازیگری او را منعکس نماید.

با نگاهی کوتاه به نوع بازی بازیگران بزرگ دنیا می توان عنوان کرد بازیگران مولف هرکدام شخصیت ذاتی خود را به نوعی در کاراکترهای محبوب دنیای سینما پیاده کرده اند و شخصیت های محبوبی مانند مارلون براندو، همفری بوگارت، جیمز دین، رابرت دنیرو و… همگی با درونی کردن نقش گوشه هایی از شخصیت ذاتی خود را همراه کاراکتر کردند .

شاید به همین دلیل است که ماندگاری نقش های آنها در کنار فیلم های مهم تاریخ سینما نمایان می شود.

شخصیت هایی تنها و عصبی و یاغی و عاشق پیشه که کاراکترهای آنها بیشتر نکات برجسته و مهم عامیانه را در بر می گیرند.

به تعریف دیگر خصوصیات مهم بازیگر مولف درونی کردن نقش ها و انعکاس آن در ضمیر ناخوداگاه شخصی است که می تواند سبب بازی خارج از استانداردهای تعریف شده بازیگری شود.

 

 

 

(۱۵)

16
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>