واکنش بهروز افخمی به نامه تند و تیز حمید فرخ نژاد | فیلم

واکنش بهروز افخمی به نامه تند و تیز حمید فرخ نژاد

واکنش بهروز افخمی به نامه تند و تیز حمید فرخ نژاد :

 

در ابتدای برنامه «هفت» که شامگاه جمعه ششم اسفند پخش شد، این کارگردان  در واکنش به نامه حمید فرخ‌نژاد به مسعود فراستی گفت: «در نامه‌ای که اخیرا حمید فرخ‌نژاد در فضای مجازی منتشر کرده بود، مسعود فراستی به آدم فروشی متهم شد. همچنین به او این اتهام را زده بود که دنبال پول است و می‌خواهد سکه بگیرد. قصد ندارم به جزییات نامه همراه با لحن تحقیرآمیز و بی ادبانه حمید فرخ‌نژاد به مسعود فراستی بپردازم، چون فکر می‌کنم پرداختن به کلیت این یادداشت در مقابل مخاطب میلیونی تلویزیون برای خود ایشان بد و سبب کاهش مقبولیتش بین علاقه‌مندان به سینما می‌شود.»

 

افخمی ادامه داد: «لحن جاهلی نامه ایشان الان مدنظر ما نیست چون پوست ما کلفت‌تر از این حرف‌هاست، مسعود فراستی هم پوستش از من هم کلفت‌تر! ولی در بخشی از این نامه به نکته جالبی اشاره شده بود که گویی سینمای ایران یک جور قبیله است و باید در برابر دیگران هوای خود را داشته باشد.»

 

او همچنین گفت: «این کسان دیگر می‌توانند کمیسیون فرهنگی مجلس باشند که غیرخودی به حساب می‌آیند و ما نباید مسائل داخل سینما را به بیرون از جمله این افراد بکشانیم. من این پیش‌فرض برایم جالب است. سینمای ایران از نظر ایشان چیست؟ این قبیله کجاست؟ آیا مسئولین و مدیران سینمایی جزو این قبیله هستند و اعضای مجلس نیستند و یا آنها هم جز این قبلیه به حساب نمی‌آیند؟ و آیا ناخواسته با طرح مسئله، نگاه‌ها از انتقادات تند و تیز به داوری‌های پر از اشتباه جشنواره برداشته شده است؟»

 

(۱۶)

17
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>