سیاوش طهمورث اگر رئیس جمهور بشود چکار می کند ؟ سوال رامبد جوان از او در خندوانه | فیلم

سیاوش طهمورث اگر رئیس جمهور بشود چکار می کند ؟ سوال رامبد جوان از او در خندوانه

سیاوش طهمورث اگر رئیس جمهور بشود چکار می کند ؟ سوال رامبد جوان از او در خندوانه.

در جواب می گوید به قول هایی که داده ام عمل می کنم.

رامبد از او می پرسد آیا آنها که در این سمت می آیند واقعا عمل می کنند ؟ که جواب می دهد سعی می کنند و بخاطر یکسری دلایل و مشکلاتی که وجود دارد و جلوی پایشان قرار می گیرد قادر به انجام همه آنها نمی باشند .البته نظرش این است که در همه جای دنیا به این شکل است .

رئیس‌جمهور ایران عالی‌ترین مقام رسمی کشور ایران بعد از رهبر است که توسط رای مستقیم مردم انتخاب می‌شود.

مطابق با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران رئیس جمهور مسئولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوه مجریه را عهده‌دار می‌باشد.امضای عهدنامه‌ها، موافقت‌نامه‌ها و مسائل مربوط به دیگر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی، برنامه‌ریزی ملی، بودجه و وظیفه گماشتن‌های دولتی، گماشتن وزیرها، استان دارها و سفیرها تابع تصدیق مجلس شورای اسلامی، از جمله وظایف رئیس جمهور می‌باشد.همچنین رئیس‌جمهور در ایران رئیس شورای عالی امنیت ملی و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز می‌باشد.

پس از برگزاری انتخابات ۲۴ خرداد ۱۳۹۲۲ با اعلام وزارت کشور حسن روحانی با کسب ۱۸٬۶۱۳٬۳۲۹ رأی رسماً به عنوان هفتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزیده شد.

(۷)

8
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>