فیلم نوستالژی سناتور با بازی زیبای فرامرز قریبیان و بیژن امکانیان | فیلم

فیلم نوستالژی سناتور با بازی زیبای فرامرز قریبیان و بیژن امکانیان

فیلم نوستالژی سناتور با بازی زیبای فرامرز قریبیان و بیژن امکانیان

فرامرز قریبیان بازیگر کشورمان در فیلم سینمایی سناتور.

فرامرز قریبیان در سال ۱۳۲۰ در تهران زاده شد.

وی دارای تحصیلات ناتمام در رشته بازیگری مدرسه ویژوال آرت ۀمریکا است و فعالیت سینمایش را با دستیاری کارگردان و ایفای نقش کوتاهی در فیلم بیگانه بیا ساخته مسعود کیمیای در سال ۱۳۴۷ آغاز کرد.

سپس به دلیل مسافرت به خارج از کشور چند سالی از سینما دور بود.

در سال ۱۳۵۱ بار دیگر در فیلمی از مسعود کیمیایی به نام خاک بازی کرد و بازی خوب و روانش در فیلم گوزنها در کنار بازی قدرتمندانه بهروز وثوق، نام او را سر زبان‌ها انداخت.

غزل در سال ۱۳۵۵ سومین همکاری او با مسعود کیمیایی بود.

در سال ۱۳۵۷ جلوی دوربین بهمن فرمان آرا و در فیلم سایه های بلند باد رفت و پس از انقلاب و در دهه شصت در فیلم‌های بسیاری بازی کرد.

سمند در سال ۱۳۶۴ دیگر فیلم موفق او بود.

قریبیان در سال ۱۳۶۵ کارگردانی را با فیلم قابل قبول جدال در تاسوکی آغاز نمود و در سال ۱۳۶۶ در فیلم ترن به کارگردانی امیر قویدل ایفای نقش کرد و توانست از ششمین دوره جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کند.

او در همین سال بازی در فیلم موفق کانی مانگا را در کارنامه خود ثبت نمود.

در اوایل دهه هفتاد و در سال ۱۳۷۰ پس از ۱۵ سال بار دیگر در فیلمی از مسعود کیمیایی به نام ردپای گرگ بازی کرد و کاندید سیمرغ بلورین شد.

 

 

(۱۳۸)

139
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>