میز نقد فیلم ماه گرفتگی با حضور مسعود فراستی و سعید قطبی زاده در برنامه هفت ۲ | فیلم

میز نقد فیلم ماه گرفتگی با حضور مسعود فراستی و سعید قطبی زاده در برنامه هفت ۲

میز نقد فیلم ماه گرفتگی با حضور مسعود فراستی و سعید قطبی زاده در برنامه هفت ۲

 

قطبی زاده: من فکر می کنم مشکل اصلی فیلم این است که کارگردان نمی دانسته قرار است یک فیلم تراژدیک اجتماعی بسازد یا یک فیلم کمدی!؟
شوهری که علنا عیاشی می کند و زنی که سعی می کند مدام این مسئله را نق بزند. یعنی ابدا بحرانی برای این خانواده نیست و زن با آن کنار آمده است.

و هر جا که فیلم از ریتم می کند، این زن ظاهر می شود و یک متلکی می اندازد.این فیلم جز معدود قصه هایی است که در زندگی خود دیده ام که یک آدم نسبت به برادرزاده خود بیشتر نگران است تا فرزند خود! قضیه خیلی سطحی و ساده لوحانه است و رفتار عمو کاریکاتورگونه است.

این میزان تیپ سازی در فیلم در قصه نمی گنجد. برخلاف «آژانس شیشه ای» که در قصه گنجدیدند. اما اینجا خنده دار شده است. یا نباید سراغ چنین واقعه ای رفت یا اگر می رویم باید تصاویری بیشتر و دقیق تر به واقعیت نسبت به «قلاده های طلا» در این فیلم دید. این فیلم در پرداخت ابتدایی ست.

فراستی: فیلمساز نسبت به فیلم های قبل نه تنها جلو نرفته است، پسرفت کرد. در «شرط اول» حرف خود را الکن می زند و نصف ستاره از من گرفت. اما اینجا به سختی صفر می گیرد. pov های فیلم تماما غلط است.

حتی یکی! صحنه آخر فاجعه کارگردانی است. دوربین تبدیل به روح می شود. هیچ حساب و کتابی ندارد. گوشه اتاق پسر عکس امام است. کنارش خالی است. دوربین روح وقتی به عکس رهبری و امام می رسد می ایستد و بعد پایین می آید. فیلم واقعا کاریکاتوریزه است!

(۷۳)

74
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>