آقای همساده و خاطرات پدرش از نوروز و مصاحبه خواندنی از صداپیشه این شخصیت | فیلم

آقای همساده و خاطرات پدرش از نوروز و مصاحبه خواندنی از صداپیشه این شخصیت

آقای همساده و خاطرات پدرش از نوروز و مصاحبه خواندنی از صداپیشه این شخصیت

آقای بحرانی! اهل شیراز هستید؟

بله.

برای همین آقوی همساده شیرازی شد؟

سرنوشت آقوی همساده هم مثل ببعی بود. ابتدا آقای طهماسب گفتند آقوی همساده شخصیتی است که به مشکلاتش می‌خندد و آنها را با خوشحالی تعریف می‌کند.

بعد همه تست دادیم و قرار شد من صداپیشه این عروسک باشم. آقوی همساده هم مثل ببعی و بقیه شخصیت‌های این برنامه، در تمرین‌ها شاخ و برگ پیدا کرد.

با توجه به این‌که آقوی همساده ژست‌های (نمایش‌های رفتاری) خاصی دارد، عروسک‌گردان چقدر به شما در هویت بخشیدن به این عروسک کمک کرد؟

خیلی زیاد. خانم شیما بخشنده یکی از عروسک‌گردان‌های با تجربه و خلاق کشورمان است که حضورش کمک زیادی به من کرد. می‌توانم ادعا کنم بخش اعظم جان بخشیدن به عروسک‌ها کار عروسک‌گردان است و چون حضورش در کنار عروسک دیده نمی‌شود نباید تلاش‌ و زحماتش را ندیده گرفت.

به نظر من در مورد عروسک‌های مجموعه کلاه قرمزی جدا از آقایان طهماسب و جبلی که هسته اصلی و مغز متفکر کار هستند مهم‌ترین وظیفه در ابتدای امر بر دوش خانم محبوب بود که چهره، اندام و لباس عروسک‌ها را طراحی کرده و به آنها هویت داده است.

مرحله بعدی عروسک‌گردان و صدا پیشه در کنار هم و ضمن تعامل با یکدیگر به این عروسک‌ها جان داده‌اند.

گاهی یک حرکت جالب عروسک‌گردان به صداپیشه کمک می‌کند تا دیالوگی جذاب بگوید یا گاهی یک دیالوگ خوب و بموقع باعث می‌شود عروسک‌گردان حرکتی خلاقانه انجام دهد. مثلا عروسک‌گردان دست آقوی همساده را روی شکمش می‌گذارد و به من اعلام می‌کند باید بخندم. در واقع ما چون یک گروه هماهنگ هستیم همه اعضای گروه در کسری از ثانیه با هم هماهنگ می‌شوند و پیام‌های یکدیگر را می‌گیرند.

(۳۸)

39
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>