میز نقد با حضور مسعود فراستی و سعید قطبی زاده نقد فیلم ویلایی ها ۳ | فیلم

میز نقد با حضور مسعود فراستی و سعید قطبی زاده نقد فیلم ویلایی ها ۳

میز نقد با حضور مسعود فراستی و سعید قطبی زاده نقد فیلم ویلایی ها ۳

برنامه هفت به مجری گری بهروز افخمی با حضور دو منتقد سینمای ایران

قطبی زاده : گویی قهرمان قرار است از دل این شلوغی ها بیرون بیاید. و این بنظر به فیلم لطمه زده است. البته با تدوین مجدد قابل رفع است.

فراستی: طباطبایی در فیلم ساخته نمی شود. یک پاسپورت و یک خارج رفتن و یک داوود که چیزی از گذشته اش نمی بینیم. این شخصیت مشکل دارد. مادر فیلم هم که قصه خود را دارد، کامل نمی شود. تضاد میان مادر و عروس همه نیمه می ماند.

و فرمانده کمپی که چیزهای خوبی از آن می بینیم اما باز رابطه با شوهر و تنهایی هایش ناقص است. بطور کلی ۳ زن اصلی فیلم پتانسیل کامل شدن شخصیت ها را دارند اما کامل نمی شوند.

قطبی زاده: در بحث فیلمنامه اتفاقا تعلیق فیلم، تعلیق درستی است. اعتراف ایزدیار به اینکه تابحال از اینکه خبر مرگ همسران دیگران را به من می آوردند در دلم خوشحال می شدم که من بیوه نشده ام، اعتراف تکان دهنده ای است و این درامی است که از نمونه های دیگر خود را جدا می کند.

اتفاقا صابر ابر هم در این فیلم و هم در فیلم «تابستان داغ» بسیار تلاش کرده تا از آن کلیشه همیشگی دربیاید. آن هم فیلم را دوست نداشتم اما کار صابر ابر خوب بود.

آن آدم بازیگوشی که با بچه ها بازی می کند و ماشینش را با بچه ها گلی می کند، وقتی بحث ماسک شیمیایی پیش می آید برخوردی با همسرش می کند که کاملا جدی است. این آن جدیتی است که صابر ابر با خود به خانه نیاورده است و از او یک مرد ساخته است.

 

(۶۱)

62
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>