تنها حامد بهداد بازیگر سینما و تلویزیون از پس نقش شهید جهان آرا برآمد | فیلم

تنها حامد بهداد بازیگر سینما و تلویزیون از پس نقش شهید جهان آرا برآمد.

تنها حامد بهداد بازیگر سینما و تلویزیون از پس نقش شهید جهان آرا برآمد.

بهداد معتقد است مقدر بود که در سریال کیمیا بازی کند و همکاری ۴ الی ۵ روزه اتفاق بیافتاد و آرزو دارد که همه پسندیده باشند و او هم خیلی خوشحال می باشد.

مجموعه کیمیا به کارگردانی جواد افشار می باشد که از شبکه دو سیما پخش می شد و در حال حاضر از شبکه آی فیلم در حال بلز پخش می باشد.

سیدمحمدحسین جهان‌آرا برادر شهید جهان‌آرا از اعتراض خانواده فرمانده دلاور سپاه خرمشهر به تصویر ارائه شده از سردار شهید سیدمحمد جهان‌آرا در سریال کیمیا سخن گفت و آن را تصویری غیرواقعی و مشوه دانست.

خانواده شهیدبا اعتراض به نمایش تصویر غیرواقعی و تحریف‌شده از فرمانده دلاور سپاه خرمشهر در سریال کیمیا تأکید کردند آنچه در این مجموعه به نمایش درآمده بدون هماهنگی آنها بوده و مورد تأیید نیست.

سید محمد علی جهان‌آرا معروف به محمّد جهان‌آرا (۹ شهریور ۱۳۳۳ خرمشهر متولد و شهادتش  ۷ مهر ۱۳۶۰)  می باشد.

یکی از فرماندهان سپاه پاسداران در جنگ ایران و عراق بود که در زمان این جنگ بر اثر سانحهٔ هوایی کشته شد.

به پاس خدمت‌گذاری وی در دفاع از خاک خوزستان (چه آشوب‌افکنی تجزیه‌طلب‌های خلق عرب و چه ایستادگی در مقابل ارتش صدام حسین در مقاومت ۳۳۳ روزه خرمشهر)، بعد از سال ۱۳۷۰، به او درجه سرلشگری اعطا گردید.

محمد جهان‌آرا در خرمشهر به دنیا آمد.

در سال ۱۳۴۸ تحت تأثیر جنبش اسلامی به رهبری روح‌الله خمینی همراه دوستان‌اش وارد مبارزات سیاسی علیه دولت محمدرضا پهلوی شد و گروه الله اکبر را راه‌اندازی کرد.

در اواخر سال ۱۳۴۹ همراه برادرش به عضویت گروه مخفی حزب‌الله خرمشهر درآمد.

دو سال بعد توسط ساواک شناسایی و تمام اعضای آن دستگیر و زندانی شدند.

 

(۱۴۳)

144
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>