اشکان خطیبی مبلغ قابل توجهی بابت بیماران اوتیسم از مردم جمع آوری کرد | فیلم

اشکان خطیبی مبلغ قابل توجهی بابت بیماران اوتیسم از مردم جمع آوری کرد

اشکان خطیبی مبلغ قابل توجهی بابت بیماران اوتیسم از مردم جمع اوری کرد.

در برنامه خندوانه در جواب رامبد جوان که سری قبل به قولی که در این برنامه عمل کرده است ؟

خطیبی در جواب می گوید که کمپین انجمن خیریه بیماری اوتیسم تشکیل داده است و مبلغ یک میلیارد و دویست و پنجاه تومن  خوشبختانه جمع آوری شد .

از خیلی از مردم و هنرمندان و ورزشکاران مشهور و محبوب کشورمان .

آآن چیزی که بسیار قابل توجه و قشنگ بوده در این انجمن این بوده است که مبلغ جهل هزار تا کمک مردمی بوده است که نفری هزار تومن شده است و این به این معنی می باشد که حتی اشخاصی که بضاعت مالی نداشته اند , نیز کمک کرده اند و نخواسته اند از این ثواب بی بهره بمانند.

علت واقعی بیماری اوتیسم هنوز مشخص نیست، اما مطالعاتی در رابطه با دلیل بروز این بیماری در حال انجام است.

به نظر می رسد مساله ژنتیک مهم باشد.

برای مثال دوقلوها بیشتر دچار این بیماری می شوند تا یک برادر و خواهر. اختلال کروموزومی و مشکلات عصبی در افراد اوتیسمی مشاهده شده است.

دیگر علت های این بیماری ( که هنوز به اثبات نرسیده) شامل: رژیم غذایی ، تغییرات مجرای گوارشی ، مسمومیت با جیوه ، عدم استفاده از ویتامین ها و املاح و حساسیت به واکسن است.

اینکه برخی واکسن ها برای کودک ها خطرآفرین است ,دانشگاه امراض کودکان در آمریکا و موسسه دارویی  اعلام کردند که هیچ نوع واکسن و یا ترکیبات واکسنی مسئول ایجاد بیماری اوتیسم نیستند.

آنها گفتند که فواید واکسن زدن خیلی بیشتر از خطرات احتمالی آن است.

بیماری اوتیسم در پسران ۳ تا ۴ برابر بیشتر از دختران است. وضعیت اقتصادی خانواده، میزان تحصیلات افراد خانواده و نوع زندگی تاثیری بر این بیماری ندارند.

 

 

(۲۱)

22
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>