جواد خیابانی گزارشکر خوب ورزشی کشورمان از فیلمهای مورد علاقه اش می گوید | فیلم

جواد خیابانی گزارشکر خوب ورزشی کشورمان از فیلمهای مورد علاقه اش می گوید

جواد خیابانی گزارشکر خوب ورزشی کشورمان از فیلمهای مورد علاقه اش می گوید.

از فیلم مرگ یزد گرد که عاشقش است و تاکید به این علاقه اش می کند .مرگِ یزدگرد  نمایشنامه، تئاتر و فیلمی ساخته بهرام بیضایی است.

خلاصه داستان این فیلم این است که نمایشنامه داستان مرگ یزدگرد سوم است که به مرو می‌گریزد و به طور ناشناس در آسیابی پناه می‌گیرد.داستان از زبان آسیابان، زن آسیابان و دخترشان بیان می‌شود و همه روایت‌ها با هم تفاوت دارد.از کازابلانکا و توت فرنگی های وحشی نیز جزو فیلمهای مورد علاقه اش نام برد .کازابلانکا فیلمی رمانتیک از سینمای آمریکا است که بر مبنای نمایش‌نامه‌ای بر روی صحنه نرفته از مورای بورنت و جان آلیسون به نام «همه به کافه ریک می‌آیند[۳]» و با کارگردانی مایکل کورتیز در سال ۱۹۴۲۲ تولید شده است.

ستارگان این فیلم هامفری بوگارت، اینگرید برگمن و پل هنراید همچنین کلود رینس، کنراد وایت، سیدنی گرین‌استریت، پیتر لوری ودولی ویلسون هستند .کارابلانکا در جنگ جهانی دوم و داستان مردی است که میان «عشق و انسان خوب بودن» در حال در هم شکستن است.او باید بین «عشق به زن مورد علاقه‌اش» و «کمک به فرار مبارز چکی از دست حاکمیت وابسته به فرانسه ویشی در جهت مبارزه با نازی‌ها» تنها یکی را انتخاب کند.

فیلم توت فرنگی‌های وحشی فیلمی سوئدی به کارگردانی اینگمار برگمان محصول سال ۱۹۵۷ است.این فیلم در مورد پیرمردی است که گذشته خود را به یاد می‌آورد.توت فرنگی‌های وحشی برندهٔ جایزه خرس طلایی جشنواره فیلم برلین در سال ۱۹۵۸ و جایزه گلدن گلوب برای بهترین فیلم خارجی در سال ۱۹۶۰ شد.این فیلم همچنین نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه غیراقتباسی شده بود. توت‌فرنگی‌های وحشی از اولین نمونه‌های برجسته استفاده از جریان سیال ذهن در سینماست.

 

(۲۴)

25
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>