سی و دومین جشنواره موسیقی فجر و جوایز آهنگسازی بخش تلفیقی | فیلم

سی و دومین جشنواره موسیقی فجر و جوایز آهنگسازی بخش تلفیقی

سی و دومین جشنواره موسیقی فجر و جوایز آهنگسازی بخش تلفیقی.

این جشنواره بین‌المللی  همزمان با سی و پنجمین سالگرد انقلاب ۱۳۵۷ ایران، از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۹۲ در تهران برگزار شد. ؛در این جشنواره علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موسیقی را هنری فاخر، متعالی و ماندگار که ریشه در هویت تاریخی و تمدنی این مرز و بوم دارد. زبان انتقال ارزش‌ها و فرهنگها .

جلوه‌ای ناب از هنر غنی این سرزمین که در ضمیر همه مردمان از زن و مرد، پیر و جوان، روستایی و شهری و با هر ذائقه و سلیقه‌ای وجود دارد, معرفی کرد. در ادامه ایشان گفتند موسیقی، زبان گفت‌وگوست و گفت‌وگو نیاز امروز جامعه ایرانی است.

موسیقی زبان تعالی، نشاط، همگرایی و همدلی است و جامعه امروز نیازمند نشاط است. موسیقی تقویت حس همبستگی، کار گروهی و خرد جمعی است و جامعه امروز بیش از هر زمان به وحدت و انسجام نیاز دارد.ضمنا یادآور شدند که جامعه موسیقایی کشور هم به وحدت و همدلی نیاز دارد .

پس برای برداشتن موانع و عبور از تنگناها نیازمند همدلی و مدارا هستیم.در سایه وفاق و اتحاد می‌توان بر مشکلات فائق آمد و به آینده امیدوار بود. جشنواره‌ها از جمله جشنواره موسیقی نماد آشتی و اتحاد و انسجام می باشد که اگر چنین شد، می‌توان به برداشتن گام‌های جدی برای رفع مشکلات اندیشید. بعد از تشریفات و این سخنرانی ها , جوایز آهنگسازی بخش تلفیقی هم اهدااء شد که عبارت بود از نامزدها : امیر دارابی در البوم برای دستان تنها .

گروه دال برای البوم گذر عمر ببین.ذکریا یوسفی برای آلبوم پیدای ناپیدا .

حمزه یگانه برای آلبوم کاهگل .رامین بهنام برای البوم بهنام .برگزیده از بین این نامزدها : حمزه یگانه برای آلبوم کاهگل .لوح تقدیر به گروه دال برای آلبوم گذر اردیبهشت .

(۹)

10
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>