سکانس زیبای فاش کردن عشق علی نصیریان به هانیه توسلی در سریال میوه ممنوعه | فیلم

سکانس زیبای فاش کردن عشق علی نصیریان به هانیه توسلی در سریال میوه ممنوعه

سکانس زیبای فاش کردن عشق علی نصیریان به هانیه توسلی در سریال میوه ممنوعه.

خواستگار هانیه توسلی ( هستی ) حرفهای نصیریان را راجع به عشق به هستی می شنود که حسابدار شرکت هم می باشد , یقه حاج فتوحی ( نصیریان ) را می گیرد , هستی در دفاع از حاج آقا سر او داد می کشد و تو دهنش می زند بخاطر بی حرمتی که کرده است .

گر چه تم اصلی داستان قبلا در برخی از فیلمهای سینمایی بویژه فیلم «دنیا» مطرح شده بود اما خوش ساختی و درخشش بازیگری علی نصیریان باعث تکرای و دلزدگی آن نمی شود و ضرب آهنگ معقول و تعلیق های شناور و پر کشش قصه پردازی بر جاذبه آن می افزاید.

میوه ممنوعه گرچه بنا به ضرورت مناسبتی بودن سریال و پخش آن در ماه رمضان از بن مایه های دینی و مفاهیم اخلاقی بهره می گیرد اما این فضای معنوی در بستررئالیسم اجتماعی روایت می شود و سنخیت جامعه شناختی با واقعیات اجتماعی دارد.

خط اصلی میوه ممنوعه قصه زندگی حاج آقا فتوحی پیرمرد ۷۰ساله بازاری است که با درگیری پسر بزرگش جلال با یک کارخانه دار ورشکسته به طور اتفاقی اسیر عشق دختر این تاجر می شود و پس از ۷۰سال عبادت و بندگی خدا ، اینک بر سر ایمان خود می لرزد و زمین می خورد.

گویی او نیز همچون جدش آدم ، فریب این میوه ممنوعه را خورده و از بهشت به زمین هبوط می کند.

قصه غریبی نیست که از قدیم گفته اند عشق پیری گر بجنبد سر به رسوایی زند.

میوه ممنوعه قصه رسوایی حاج آقا فتوحی است که به قول ترانه تیتراژ فیلم ۷۰سال عبادت را یک شب به بار می دهد.

شاید مهمترین علت جذب مخاطب به این قصه ، همین رئالیست مذهبی بودن آن است .

 

(۳۱۰)

311
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>