برنامه هفت میزگرد بررسی شبکه خانگی و پولشویی در سینما قسمت ۱ | فیلم

برنامه هفت میزگرد بررسی شبکه خانگی و پولشویی در سینما قسمت ۱

برنامه هفت میزگرد بررسی شبکه خانگی و پولشویی در سینما قسمت ۱

آغاز میزگرد بررسی شبکه نمایش خانگی

🔻غلامرضا موسوی، عضو هیئت رئیسه شورای عالی تهیه کنندگان سینما و حسین پارسایی، مدیرکل دفتر نمایش خانگی در میزگرد بررسی شبکه نمایش خانگی حضور یافتند.

🔻غلامرضا موسوی: ۲ سال پیش در محاسابتم متوجه شدم جماعتی به سینما یا نمایش خانگی می آیند و اصلا نگران بازگشت پول واردشده خود نیستند. خب گاهی با افرادی برخورد می کردیم که سینما را بخاطر مسائل حاشیه ای و شهرتش می خواستند، اما اینکه شخصی میلیاردها تومان پول به میان بیاورد و ضرر کند، اما خیالش نباشد، جای تعجب داشت.

موردی بود که یک فرد با خرید یک مجتمع ۴۰ میلیاردی آن را ۱۶۰ میلیارد تومان بیشتر به یک بانک فروخت. این فرد که در یک معامله خود دو برابر بیشتر از چرخه یک سال سینمای ایران درآمد کسب کرده است و معلوم نیست همان ۴۰ میلیارد را هم با پول بانک بدست نیاورده، برای پاک کردن پولش سراغ سینما می آید. پولشویی از اینجا شروع می شود. او باید این پول را توجیه کند. اگر پول شما سالم باشد وارد هر شغلی شود ریال به ریالش حساب کتاب دارد. یکهو دستمزدها را دوبرابر می کند و ضرر و زیان برایش مهم نیست.

🔻حسین پارسایی: اعتبار سینمای ایران سبب می شود که برخی سرمایه های کلان خود را به این سمت سرایز کنند. آیا این سرمایه های مشکوک صرفا شامل حامل شبکه های نمایش خانگی است؟ یا وارد تولید سینما نیز شده است؟ مسئولیت بررسی و نظارت و برخورد با این مشکل با کیست؟ اساسا هدف چیست؟ من فکر می کنم این آمد و شد سرمایه های مشکوک، بیشتر از ۲ سال پیش قدمت دارد. اما اساسا رسیدگی به سرمایه های مشکوک در حوزه تولید برعهده کیست؟

(۸)

9
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>