نظر عماد افروغ درباره ابراهیم حاتمی کیا در شبکه 5 صدا و سیما | فیلم

[mono_ir_video id=”102186″ qualities=”360,480,720,1080″]

نظر عماد افروغ درباره ابراهیم حاتمی کیا در شبکه 5 صدا و سیما | فیلم

نظر عماد افروغ درباره ابراهیم حاتمی کیا در شبکه 5 صدا و سیما

به گزارس سلام سینما عماد افروغ نویسنده، جامعه شناس و سیاست مدار ایرانی در نشست تخصصی نقد و بررسی و رونمایی از کتاب «سینمای ملی و جهانی شدن» در بخشی از گفته‌هایش به نقل از خبرگزاری فارس درباره ابراهیم حاتمی‌کیا گفت:

من برای آثار ایشان احترام زیادی قائلم و با برخی از آنها هنوز هم زندگی می کنیم از کرخه تا راین یا آژانس شیشه ای…

البته امروزه نقدهایی به ایشان وارد می کنند که شما در آثارتان درد جنگ را داشته باشید و به پس از جنگ کاری نداشته باشید که البته این حرف اشتباه است و به معنای نگاه منقطع به تاریخ است که من قبول ندارم. البته انتقال جنگ و مفاهیم آن به نسل های آینده کار ارزشمند آقای حاتمی کیاست.

اما یک نکته از ایشان را نتوانستم هیچ گاه هضم کنم که در نشست سینماگران با رهبر انقلاب اسلامی گفتند به ما سینماگران درجه بدهید که این سخن مرا شکست چون هرچه می کشیم از این درجات، تیترها و عناوین است و خود وی چه زیبا در فیلم دیدبان روابط طولی را به تصویر کشیده بودند و د رآنجا هم درجه و … معنا نداشت.

دوست دارم به گوش آقای حاتمی‌کیا برسانید که هر چه می کشیم از این تمدن سازی صوری و کاذب است که تمام عرصه کشور را هم فرا گرفته است.

 

(27)

28
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>