استند آپ کمدی مهران مدیری درباره کشور چین | فیلم

[mono_ir_video id=”100235″ qualities=”360,480,720,1080″]

استند آپ کمدی مهران مدیری با موضوع کشور چین

استندآپ کمدی مهران مدیری با موضوع کشور چین  در دورهمی.

چین از هر نظر در تولیدات در الویت هست .

متعجب از وقت کردن آنها برای افزایش جمعیت خود.

نمیدونم با این همه تولیدات که کشور چین انجام داده است  و وقتی که برای کار کردن میزارن , چجوری وقت کردن جمعیتشون و به یک میلیارد برسونن.

این جملاتی است که مدیری در برنامه استندآپ دورهمی اش بیان کرده و خنده همه را برمی انگیزد .

در ادامه می گوید که رهبر چین جلوی 200 نفر از مسوولین داشت صحبت می کرد , در مورد ضرورت افزایش جمعیت در کشور چین .

آخر سخنرانی اش متوجه می شود که 200 نفر نبودن بلکه 220 نفر بودن.

با جمعیتی بالغ بر 1 میلیارد و 300 میلیون نفر و جای دادن حدود 20% از کل جمعیت زمین در خود، پر جمعیت‌ترین کشور در جهان محسوب می‌شود.

این کشور از نظر مساحت پس از روسیه، کانادا، و ایالات‌متحده آمریکا، چهارمین کشور بزرگ در جهان است و بیشتر مساحت آسیای شرقی را به خود اختصاص داده است.

داشتن چنین جغرافیای باعث شده جمعیت در چین به طور نامتوازن در سطح آن پخش گردد به صورتی که 94 درصد جمعیت چین، در یک سوم شرقی این کشور زندگی می‌کنند.

به طور مثال استان شاندونگ (استانی در شرق این کشور و در مجاورت خلیج یا دریای بوهای) با داشتن آب و هوایی ساحلی دارای جمعیتی بیش از 90 میلیون نفر است،

ولی تبت (از سرزمین‌ها تحت اختیار چین) به دلیل داشتن فلات‌های بلند و شرایط آب و هوایی ناملایم، کمتر از 3 میلیون نفر را در خود جای داده است.

مناطق ساحلی، پیشرفته‌ترین بخش‌های اقتصادی چین محسوب می‌شوند و عامل جذب حدود 150 میلیون مهاجر چینی از مناطق روستایی داخلی می‌باشند.

افزایش این جمعیت 150 میلیونی از سال 2008، سالانه 10 میلیون نفر تخمین زده شده است.

 

(29)

30
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>