کیوان ساکت نوازنده تار و سه تار مهمان برنامه تلویزیونی دورهمی مهران مدیری | فیلم

[mono_ir_video id=”99202″ qualities=”360,480,720,1080″]

کیوان ساکت نوازنده تار و سه تار مهمان برنامه تلویزیونی دورهمی

کیوان ساکت نوازنده تار و سه تار مهمان برنامه تلویزیونی دورهمی می شود.

ایشان  متولد ۱۳۴۰ در مشهد، استاد موسیقی و نوازنده است

فارغ التحصیل رشته آهنگسازی از اروپا می باشد،

در برنامه دورهمی با جمله درود بر مردم وطنم , علاقه مندان به هنر و فرهنگ و موسیقی ایران و کسهایی که در اعتلای هنر پارس گام برمی دارند با مهران مدیری شروع به مصاحبت می کند. مادرش رئیس بزرگترین دبیرستان دخترانه مشهد بود، پدرش نیز موسس بزرگترین دراگ استور در مشهد و به شاعر توانا مشهور بود.

از کودکی به هنرهای مختلف علاقمند بود.

در همان زمان بچگی زمانی که هنوز وارد دبستان نمیشد با خرید ویولون و گرفتن معلمی شروع به یادگیری نوازندگی کرد،می گوید : اون زمان نوت و دولاچنگ اینا برام دشوار بود، پدر و مادرم علاقمند بودن به هنر، مادر من نقاشی می کشید و آکاردئون می زد برای همین با تشویق خانوادم دنبال موسیقی و نقاشی رفتم اولین درسهای موسیقی را از دایی خویش منوچهر زمانیان در کار گاه موسیقی کودکان و نوجوانان فرا گرفت بعدها زیر نظر حمید متبسم کار کرد، پس از مهاجرت متببسم به خارج از کشور، از آن زمان ساکت تار را بدون استاد فرا گرفت و دراین میان تنها چند ملاقات کوتاه با استاد حسین علیزاده داشت  در سال ۱۳۶۹ به دعوت پرویز مشکایتان به عنوان مسئول به گروه عارف دعوت شد و در کنسرت ها و سفر های زیادی با او همراه شد.

در سن  ۱۴ یا ۱۵ سالگی به تشویق دایی اش منوچهر زمانیان که شاگرد یکی از شاگردان استاد کلنل وزیری بود نواختن تار رو شروع کرد.

(183)

184
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>