معرفی آلفرد هیچکاک و سینمای وحشت قسمت 2 از برنامه هفت | فیلم

[mono_ir_video id=”94310″ qualities=”360,480,720,1080″]

معرفی آلفرد هیچکاک و سینمای وحشت قسمت 2 از برنامه هفت

معرفی آلفرد هیچکاک و سینمای وحشت قسمت 2 از برنامه هفت

پیشنهادی که در فیلم مطرح میشود یعنی معامله برای قتل در ابتدای فیلم بظاهر یک شوخی بنظر میاید اما در ادامه زندگی هر دو مرد شخصیت داستان را تحت تاثیر خود قرار میدهد.

برنو یا همان مرد پر حرف فیلم را شاید باید مظهر وسوسه درونی آقای هینز یا همان مرد تنیسور مشهور فیلم هم دانست.هیچکاک استادانه این دو شخصیت را با نیازهای متقابل روبروی هم در قطار مینشاند تو گویی کارگردان همچون روزگار عملکرده است .

سوی دیگر جنتلمنی که همواره اشتیاق راحت شدن  از حذف همسر ولنگوار و کلاهبردار خود در دل داشته اما جرات انجام چنین کاری را بخود نمیداده اما الان برونو یا همان مرد پرحرف همانند فرشته ی نجات او را به آرزویش میرساند و سپس از سوی دیگر زندگی اش را به کابوسی دائمی بدل میکند.

وقتی صحبت از سینمای جنایی و دلهره آور میشود طبعا اولین و درخشان ترین نام دنیا هیچکاک خواهد بود و در این بین یکی از مهمترین آثار او “بیگانگان در قطار” است.

 

درامی هیچکاکی که در سال 1951 توسط “ریموند چنتدلر” که خود یکی از مشهورترین جنایی نویسان تاریخ ادبیات است از یکی از رمان های “پاترشیا های اسمیت” اقتباس شد.

نویسنده یی که به نوشتن رمان های روانشناسانه شهرت دارد و اقتباس ماندگار هیچکاک از او راه را برای اقتباس های گوناگون از آثارش گشود.

“بیگانگان در قطار” در عین اینکه  یکی از آثار تیپیکال ه هیچکاکی ست و تعلیق خود را تا پایان حفظ میکند مانند بسیاری از آثار او روایتگر دوگانه گناهکار و بیگناه است.

باید از آقای بهروز افخمی و برنامه هفت که همه نوع سلیقه را در برنامه در نظر گرفته و همچنین به آموزش سینما و معرفی آثار بزرگانی چون آلفرد هیچکاک تشکر نمود.

 

(14)

15
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>