کتایون ریاحی در خندوانه گفت “خصوصیت جذابم اینه که گاوم” | فیلم

کتایون ریاحی در خندوانه گفت “خصوصیت جذابم اینه که گاوم”

کتایون ریاحی در خندوانه گفت “خصوصیت جذابم اینه که گاوم”

بازی زیبای این بانوی خوب کشورمان در شب دهم و سریال یوسف پیامبر در نقش زلیخا مثال زدنی ست.

ریاحی در پرونده کاری خود سریال موفق پس از باران را نیز دارد که در کنار محمود پاک نیت در نقش خان بسیار دیدنی میباشد.

این بازیگر با خبر کناره گیری خود از دنیای بازیگری همه را غافلگیر نمود.

کتایون ریاحی متولد ۱۰ دی‌ماه سال ۱۳۴۰ شمسی میباشد.

پدر و مادر وی شیرازی -گیلانی تبار هستند.

ریاحی در دانشگاه در رشته کارشناسی ادبیات و مردم‌شناسی تحصیل کرده است.

اولین همبازی حرفه ای او امین تارخ بود، با فیلم خبرچین (مازیار پرتو، نصرالله زمردیان) به سینما آمد. اما فیلم در نیمه راه متوقف شد و او برای بازی در فیلم « پاییزان » (رسول صدرعاملی) در سال ۱۳۶۶انتخاب شد.

با بازی در مجموعه پدرسالار (اکبر خواجویی) توانست خود را مطرح کند و حضور او در مجموعه های روزهای زندگی (سیروس مقدم) و خصوصا سریال پس از باران از او چهره محبوبی ساخت.ریاحی موفق شد در مجموعه های پس از باران و شب دهم (حسن فتحی) بازی بسیار زیبایی ارائه دهد.

او پس از پنج سال دوری از سینما با بازی در شام آخر(فریدون جیرانی) مهمترین و زیباترین بازی دوران زندگی خود را به معرض نمایش گذاشت و برای بازی در همین فیلم کاندیدای جایزه بهترین بازی نقش اول زن از بیستمین جشنواره فیلم فجر شد.

کتایون ریاحی سالهاست  داوطلبانه، برای کمک به نیازمندان، تلاش می‌کند. تصاویر حضور او در سومالی و در آغوش گرفتن کودکانی که فقر و گرسنگی، کودکی را از آن‌ها گرفته، در خاطر ما مانده.حالا، او به فعالیت‌های شخصی‌اش، همکاری با موسسه «مهرآفرین» را هم افزوده. مهرآفرین، موسسه‌ای است که همت‌اش را صرف کمک به زنان و کودکان بدسرپرست کرده است.

 

(۲۳)

24
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>