بدلکاری مهیج ارشا اقدسی در برنامه هفت | فیلم

[mono_ir_video id=”93893″ qualities=”360,480,720,1080″]

بدلکاری مهیج ارشا اقدسی در برنامه هفت

بدلکاری مهیج ارشا اقدسی در برنامه هفت

بیوگرافی این بدلکار از زبان خودش شنیدنی میباشد.

رشا اقدسی متولد سال ۱۳۶۱ در تهران هستم. من مربی آی کیدو بودم که با آقای پیمان اَبدی آشنا شدم.

پس از مدت کوتاهی، در رشته تربیت بدنی در ایتالیا پذیرفته شده بودم، اما به دلیل آشنایی با آقای اَبدی و علاقه به بدلکاری، تصمیم گرفتم ایران بمونم و فعالیت کنم و اینطور شد که ماندگار شدم.

افتخار این رو داشتم که سرمربی باشگاه آقای اَبدی باشم و بعد از ۲ سال که بانجی افتتاح شد، اولین مربی بانجی ایران شدم و اونجا تیم خودم یعنی « تیم ۱۳ » را تشکیل دادم.

در این گروه با بچه های پر انرژی کار کردم که از بین آنها فقط خانم مهسا احمدی ماندگار شد و همه رفته رفته کم آوردند.

گروه بدلکاران ۱۳ در ۱۳ بهمن ۱۳۸۵ توسط ارشا اقدسی تاسیس شد و به طور فعال در ایران و کشورهای دیگر در حال همکاری با سینما-تئاتر و تلویزیون است.

این گروه شامل: ارشا اقدسی (سرپرست و هماهنگ کننده) مهسا احمدی (تنها عضو زن) ۱۴ نفر عضو می‌باشد. جوایز : بهترین پرش با ماشین در جشنواره جهانی بدلکاران -روسیه -۲۰۱۴ اسکار بدلکاری برای فیلم جیمز باند: سقوط آسمانی-۲۰۱۲ SAG Award

روزی بدلکار را کتک خور سینما می‌دانستند اما امروز بدلکاری یک تخصص است. هنروری هم نیست. کارگردانی، جدا و متخصص می‌خواهد.

با وجود اینکه در سینمای ایران فیلم‌های اکشن و عجیب و غریب ساخته‌ نمی‌شود اما گروه‌های بدلکاری خوبی وجود دارد. یکی از این گروه ها گروه«بدلکاران ۱۳» است.

شهرت آنها جهانی شده تا جایی که در پروژه‌های سینمایی هالییود همچون «جیمز باند» از آنها دعوت به عمل می‌اورند. ارشا اقدسی و مهسا احمدی جزو سرپرستان این گروه هستند.

مهسا احمدی چندی پیش جایزه بهترین بدلکار زن دنیا را از آن خود کرد.

(63)

64
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>