صحنه تعقیب و گریز امین حیایی و علیرام نورایی در فیلم سینمایی قلاده های طلا | فیلم

[mono_ir_video id=”92873″ qualities=”360,480,720,1080″]

صحنه تعقیب و گریز امین حیایی و علیرام نورایی در فیلم سینمایی قلاده های طلا

صحنه تعقیب و گریز امین حیایی و علیرام نورایی در فیلم سینمایی قلاده های طلا .

اواخر سال ۸۸ بود که طالبی تصمیم خود را برای ساخت یک فیلم سیاسی با موضوع فتنه ۸۸ اعلام کرد، و بعد از آن با تلاش و مطالعه یک ساله کتب و دیدن فیلم ها و مستندهای مرتبط با موضوع فتنه، سناریوی کار آماده شد.
قلاده های طلای طالبی به خوبی فتنه را روایت می کند، آنقدر خوب که فکر می کنی داری مستند نگاه می کنی، ماجرا از طرح ترور خاتمی و کشته سازی و پروژه اردیبهشت داغشروع می شود و به خوبی نقش ایادی استکبار در فتنه روشن می شود.
قتل ندا آقاسلطان،قتل مردم کف خیابان، حمله به پایگاه بسیج و چگونگی کشته شدن چند نفر به دست نیروهای بسیجی، سازماندهی تجمعات و اغتشاشات به خوبی در این فیلم روشن می شود .
شخصیت های قلاده های طلا سیاه و سفید نیستند، همه معترضین به انتخابات اراذل و اوباش و عامل بیگانه نیستند، اما فریب خورده هستند، هنر طالبی به نمایش دادن روند فریب خوردن است،از شانتاژهای موسوی تا حرف های صبح انتخابات همسراکبررفسنجانی و شعار تقلب بزرگ که رمز عملیت فتنه بود، به خوبی در روند داستان در ذهن مخاطب جا می افتد.
سیاه یا آرمانی ندیدن وضعیت به رغم وجود سیاهی ها و سفیدی ها موضوع دیگری است که در فیلم طالبی نمایان است.

پلیس بد وجود دارد، اما پلیس خوب هم هست، اطلاعاتی خائن وجود دارد و در عمق سیستم هم نفوذ کرده، اما رویش ها و انسان های دست پاک بسیاری هم هستند؛ فیلم برشی از واقعیت است.
جسارت طالبی در به نمایش کشیدن ضعف دستگاه اطلاعاتی – امنیتی کشور و ترمیم ضعف توسط خود سیستم فوق العاده است.

 

(63)

64
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>