بدلکاران و مشکلات شغل آنها در برنامه هفت ( قسمت دو ) | فیلم

[mono_ir_video id=”92340″ qualities=”360,480,720,1080″]

بدلکاران و مشکلات شغل آنها در برنامه هفت قسمت 2

بدلکاران و مشکلات شغل آنها در برنامه هفت قسمت 2

بدلکاران در قسمت دوم این ویدیو از خطرات و خاطرات خود و از اتفاقاتی که برایشان افتاده میگویند.

هفت بعنوان یک برنامه ی تخصصی سینمایی در این خصوص عملکرد بسیار خوبی داشته است چرا که بنظر نگارنده این متن هر چقدر صنوف دیگر سینما در این برنامه معرفی و نشان داده شوند انگیزه ی بهتری برای ادامه راه پیدا خواهند کرد.

در قسمت دوم تاریخچه بدلکاری  باید گفت :

بین سالهای 70-1690 میلادی زمان تحول تکنولوژی در بدلکاری مدرن بود. مثل air rams، کیسه های هوا (air bags)  و آتش گلوله ها.

که این پیشرفتها در تکنولوژی هنوز هم تا زمان حال ادامه دارد…

بزرگترین ترس بدلکاران اینست که نسل جدید تکنولوژی مثل جلوه های ویژه کامپیوتری(CGI) شغل آنها را بگیرد.

هر چه تکنولوژی گرافیک کامپیوتری رشد می کند،سازندگان به ساختن صحنه های واقعی تر و زنده تر توسط کامپیوتر نزدیک تر می شوند و این ممکن است منجر به این شود که کارگردانان صحنه های بدلکاری ای که ممکن است، بسیار گران، خطرناک یا به سادگی اجرا نشوند را به همراه بدلکارانشان کنار بگذارند.

از تواناییهای فناوری CGI می توان به قدرتش در خلق صحنه های مبارزات استادانه، سقوطها، تصادفهای مهیب ماشین، انفجار و … اشاره کرد.اگرچه ، همیشه تقاضا برای حرکات واقعی بدلکاری وجود دارد و CGI به نوبه خود فن گران و دشواری است، بنابر این هنوز صنعت بدلکاری هالیوودی در هیچگونه خطری از این بعد نیست.

در حال حاضر هیچ گونه جایزه ی اسکاری برای حرفه بدلکاری وجود ندارد. اگرچه آکادمی علمی و هنری  تلویزین در جشنواره امیEmmy برای سرپرستان گروههای بدلکاری(نه به خود شخص بدلکار)، جایزه ای را اختصاص داده است.البته ناگفته نماند، در سال 19677، یاکیما کانوت برای کارهای بدلکاریش در سینما مفتخر به دریافت اسکار افتخاری شد.

 

(6)

7
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>