مهدی جوزی در برنامه تلویزیونی هفت از بدلکاری می گوید | فیلم

[mono_ir_video id=”91889″ qualities=”360,480,720,1080″]

مهدی جوزی بدلکار در برنامه تلویزیونی هفت از این حرفه می گوید

مهدی جوزی بدلکار در برنامه تلویزیونی هفت از این حرفه می گوید.

اینکه یک بدلکار باید نترس و ورزیده باشد و از آمادگی جسمی بالایی برخوردار باشد .

بدلکاری شامل 20 و حتی 25 رشته ورزشی ست .

بدلکار به شخصی گفته می‌شود که کارهای نمایشی خطرناکی را در فیلمها و نماهنگ ها بجای هنرپیشه اصلی انجام می‌دهد.

بدلکاری شامل کارهایی مانند پریدن از دیوار، هواپیما و جز اینها، بازی کردن نقش کسی که در بدنش در حال سوختن است، نمایشهای ورزش رزمی و غیره می‌شود.

افراد بدلکار معمولا از لباس هايي استفاده مي کنند که محتوي فيبرهاي پليمري اَبجاذب هستند و آب را در خود نگه مي دارند. يک لايه از چنين پارچه اي مي تواند آنها را براي مدتي خنک نگه دارد اما آنها بايد به حرکت کردن ادامه دهند تا شعله ها به صورت آنها آسيبي وارد نکنند.در صحنه هايي که بايد پوست بدن انسان در ميان آتش نمايش داده شود، بدلکاران از ژلي مخصوص و ضد آتش محتوي آب استفاده مي کنند،ژلي که يک لايه نازک از آن تقريبا در تصويرها ديده نمي شود.

در صورتي که دست خود را مشابه نويسنده کنجکاو نشريه پاپ ساينس به اين ژل آغشته کنيد به راحتي مي توانيد آن را به اتش بکشيد، به اين شرط که دست را به صورت مداوم حرکت دهيد، در غير اين صورت پس از چند ثانيه به تدريج حرارت را به خوبي احساس خواهيد کرد.

همچنين استفاده از لباس هاي پر آب معمولي مانند کلاهي کاملا خيس نيز مي تواند براي مدتي از نفوذ آتش به پوست بدن انسان جلوگيري کند.

با اين همه اينها حيله هاي بدلکاري هستند که اجراي آنها نيازمند آموزش هاي بسيار ويژه است، معمولا بازي با آتش نتيجه اي به جز سوختن ندارد.

(83)

84
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>