خاطره نوری بدلکار سینما و تلویزیون از این حرفه سخن ها دارد | فیلم

[mono_ir_video id=”91904″ qualities=”360,480,720,1080″]

خاطره نوری بدلکار سینما و تلویزیون از این حرفه سخن ها دارد

خاطره نوری بدلکار سینما و تلویزیون از این حرفه سخن می گوید در مجموعه هفت .

از اینکه در این حرفه زخمی و مصدوم شدن بسیار عادی است .

بدلکاریه حرفه‌ای در ایران با زنده‌یاد «پیمان ابدی» آغاز شد و با شاگردانی که وارد این عرصه کرد , راه‌اش ادامه پیدا کرد.

پیمان ابدی که سال‌ها در کشور آلمان به عنوان یک بدلکار حرفه‌ای مشغول کار بود , سال ۱۳۸۵ به ایران آمد و اقدام به تشکیل گروهی کرد تا به علاقه‌مندان حرفه بدلکاری به صورت ,اصولی روش‌های این حرفه را بیاموزد و واحد اکشن را در ایران بنیانگذاری کرد.

از نظر جایگاه بدلکاری در ایران، باید گفت تا قبل از سال ۸۵ هیچ جایگاهی برای این رشته نمی‌توانستیم متصور باشیم اما بعد از آن و از زمانی که آقای ابدی این حرفه را جا انداختند، اگر دقت کنید، تهیه‌کنندگان و کارگردانان صحنه‌های اکشن مانند تصادف، فرار و گریز و حرکات نمایشی را در فیلمنامه‌های‌شان جا می‌دهند تا مخاطب بیشتری جذب کنند. با توجه به پرخطر بودن رشته بدلکاری، بیمه کردن اعضای یک گروه از ملزومات کار حرفه‌ای است.

متاسفانه از نظر بیمه در حال حاضر هیچ‌کدام از اعضا بیمه حوادث نیستند. فقط توانسته‌اند بیمه تامین اجتماعی را برای اعضای گروه بگیرند.تنها عشق و علاقه است که باعث می‌شود خطرات را کنار بگذارند و به کارشان ادامه دهند.

در سینمای دنیا تمام افراد از زمان ورود به گروه بیمه می‌شوند اما در ایران بیمه حوادث برای تیم بدلکاری وجود ندارد.

(338)

339
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>