حضور هنرپیشه پیشکسوت سینما جمشید مشایخی در مجموعه امروزی ها | فیلم

[mono_ir_video id=”85159″ qualities=”360,480,720,1080″]

حضور هنرپیشه پیشکسوت سینما جمشید مشایخی در مجموعه امروزی ها

حضور هنرپیشه پیشکسوت سینما و تلویزیون , جمشید مشایخی در مجموعه امروزی ها , جمشید مشایخی متولد 6 آذر 1313 در تهران بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون میباشد،در مجموعه امروزی ها در شب یلدا با او به گفتگو پرداختندو از جملات شیرین این بازیگر محبوب استفاده کردیم .

او دارای تحصیلات ناتمام در رشته تئاتر و دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر است.مشایخی با گیتی رئوفی ازدواج کرده و سه فرزند به نام های نادر، نغمه و سام دارد.

شاید شناخته شده ترین آنها نادر مشایخی باشدمشایخی سال 1336 به استخدام اداره تازه تأسیس هنرهای دراماتیک درآمد و به عنوان بازیگر کار خود را در برنامه نمایشی کانال سوم غیر دولتی آغاز کرد و با ایفای نقش در فیلم کوتاه « جلد مار » هژیر داریوش به همراه فخری خوروش جلوی دوربین رفت.

در واقع کار حرفه ای خود را از سال 1349 به طور رسمی شروع کرد.مشایخی در سال 93 به عنوان سفیر سلامت چشم و بینایی و در سال 94 به عنوان سفیر سلامت از سوی وزارت بهداشت و دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران معرفی و به وی تندیس سلامت اهدا شد.

او در سال 1363، بابت بازی در دو فیلم گل های داوودی و کمال الملک، برندهٔ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر شد. از نمایش های مهم او بازی در نقش «بزرگ آقا» در نمایش میراث کارِ بهرام بیضایی در تالار 25 شهریور در آذر ماه 1346 بود.

 

(14)

15
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>