سکانس زیبای تولد حضرت مریم در قسمت اول سریال تلویزیونی مریم مقدس | فیلم

سکانس زیبای تولد حضرت مریم در قسمت اول سریال تلویزیونی مریم مقدس | فیلم

سکانس زیبای تولد حضرت مریم در قسمت اول سریال تلویزیونی مریم مقدس ,باز پخش آن در شبکه آی فیلم.

مریم مقدس نام فیلمی ایرانی به نویسندگی و کارگردانی شهریار بحرانی است.

این فیلم محصول سال ۱۳۷۹ می باشد.در این سکانس جاهلیت قوم عرب را می بینیم که وقتی دختری متولد می شذ از دید آنها گناه کبیره محسوب می شد .

در این فیلم بیش از ۹۰ بازیگر به ایفای نقش پرداخته اند و «شبنم قلی خانی» در نقش مریم ,مادر عیسی ظاهر شده است.

خلاصه داستان :

شانزده سال قبل از میلاد مسیح (ع زمانی که مردم منتظرند تا مسیحای موعود متولد شود، فرزند عمران دختر می شود و مادرش نام کودک را مریم انتخاب می کند .

چون قبل از تولد عهد بسته که او را تا زمان بلوغ به خدمت در معبد مقدس بگمارد، به معبد می رود، اما تا به حال پای دختری به معبد باز نشده. حضرت زکریا تلاش می کند که با تمامی مخالفت های روحانیان یهودی مریم در معبد بماند و کم کم با وجود الهامات به مریم، مردم به سوی او جلب می شوند.

اما بعد از یک اتفاق مریم از معبد رانده می شود. در همان موقع با خواست خداوندی مریم باردار می شود و همین موضوع سوء ظن مردم را برمی انگیزد.

هرود که از تولد کودک احساس ناامنی می کند دستور قتل نوزاد را می دهد.

اما نوزاد به دنیا می آید و با صحبت کردن در گهواره همه را مبهوت می کند.

بازیگران اصلی این سریال :شبنم قلی خانی (مریم ), پرویز پور حسینی(زکریا),مریم رضوی(کودکی مریم),حسین یاری(یاتان),محمد کاسبی(یساکار) … .

 

 

(۷۹)

80
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>