یلدا با تمبك مهرناز دبيرزاده و سنتور فرناز دبيرزاده | فیلم

[mono_ir_video id=”80308″ qualities=”360,480,720,1080″]

یلدا با تمبك مهرنازدبيرزاده و سنتور فرناز دبيرزاده | فیلم

یلدا با تمبك مهرناز دبيرزاده و سنتور فرناز دبيرزاده که خواهران دوقلوی نوازنده هستند,  منتشر شد.

این قطعه با عنوان سركش اثر استاد پرويز مشكاتيان است که پیشاپیش برای شب یلدا منتشر شده است.

نوازنده تنبک و سازهای کوبه ای آموزش تنبک را از سن ۱۴ سالگی زیر نظر آقایان مرتضی طیبی و استاد ارژنگ کامکار آغاز کرد.

مهرناز در طول دوران فعالیت حرفه ای خود، علاوه بر کارهای آموزشی؛  در زمینه آموزش سازهای کوبه ای (بخصوص تنبک) و انتشار منابع آموزشی در این زمینه سابقه همکاری با گروههای چهل دف, یوشیج، دریای راز؛ ایران زمین؛ مهتاب رو پلاریس و… را داشته است.

مهرناز دبیرزاده یکی از پایه های ثابت جشنواره تکنوازان جوان بود . وی موفق شد در سالهای ۸۰  و ۸۱ و ۸۶ و ۸۷ در فهرست نوازندگان تقدیر شده قرار بگیرد.

مهرناز فعالیت خود را در زمینه سازهای کوبه به تنبک محدود نکرد . علاوه بر سازهایی نظیر دایره و دایر ترکی به آموختن سازکانگا زیر نظر سعید صارمی و همایون نصیری مشغول شد.

خانم دبیرزاده علاوه بر فعالیت در زمینه آموزشی و انتشار چند اثر آموزش سازهای کوبه ای (بصورت مشترک و جداگانه) در قالب آلبوم و مجموعه های مدرسی؛ به همکاری در زمینه اجرای موسیقی متن در چند فیلم و سریال و کار صحنه ای تئاتر (من جمله مرغ باران به کارگردانی پری صابری و آهنگسازی ارسلان کامکار) و ترانه های محلی (به کارگردانی محمدرحمانیان و آهنگسازی فردین خلعتبری ) پرداخته است.

فرناز نیز در زمینه سنتور مشغول است و بسیار موفق ظاهر شده است. این دو خواهر در حال حاضر جزو پرطرفدارترین نوازنده های خانم کشورمان هستند. دبیرزاده ها با انتشار کلیپ هایی از نوازندگی خود, توانسته اند به شهرت برسند.

در این ویدیو طراحی لباس این دو خواهر را ساناز دبیرزاده برعهده داشته است.

(650)

651
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>