گروه موسیقی ژاو جمعه ۳۰ تیرماه ۹۶ در تالار رودکی تهران روی صحنه می‌رود | فیلم

گروه موسیقی ژاو جمعه ۳۰ تیرماه ۹۶ در تالار رودکی تهران روی صحنه می‌رود

گروه موسیقی ژاو جمعه ۳۰ تیرماه ۹۶ در تالار رودکی تهران روی صحنه می‌رود.

گروه موسیقی «ژاو» جمعه ۳۰ تیرماه در تالار رودکی تهران روی صحنه می‌رود. اجرای اخیر گروه «ژاو» در بیات ترک فا از ساخته‌های سیاوش کامکار و امین جهانگیری روی قطعات بی‌کلام است و تجربه‌ای از این گروه در موسیقی پلی‌فونیک به حساب می‌آید.

در این کنسرت سیاوش کامکار و امین جهانگیری (سنتور)، احسان امامی (عود)، امیرناصر رنجبر (کمانچه)، نیریز کامکار (تار) و مرتضی مومنیان (تنبک و سازهای کوبه‌ای) نوازندگی خواهند کرد.

اولین کنسرت این گروه در سال ۹۱ برگزار شد و در این مدت در چندین فستیوال داخلی و خارجی به اجرای برنامه پرداخته است. پیش از این آلبوم موسیقی «رو» (Avaunt) از گروه «ژاو» به آهنگسازی «سیاوش کامکار» در دستگاه ماهور برای سازهای ایرانی و بدون کلام منتشر شد. این اولین اثر گروه «ژاو» است که یازده قطعه به نام‌های «پیش درآمد ماهور»، «سکنجبین (تکنوازی سنتور)»، «چهارمضراب ماهور»، «دونوازی کمانچه و عود»، «رخش»، «دونوازی تار آوازی»، «نوش دارو (دونوازی تار به همراهی تنبک)»، «تکنوازی تنبک»، «رو (دونوازی سنتور و تار به همراهی کوبه ای)»، «روی تپه‌های ماهوری (دونوازی کمانچه و تنبک)» و «آفتاب» دارد.

(۱۷)

18
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>