کنسرت سالار عقیلی و تصنیف میهن ای میهن در کنسرت ۸ اردیبهشت | فیلم

کنسرت سالار عقیلی و تصنیف میهن ای میهن در کنسرت ۸ اردیبهشت

کنسرت سالار عقیلی و تصنیف میهن ای میهن در کنسرت ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

محسن حسن پور – اختصاصی موج آنلاین :

شب گذشته هشتم اردیبهشت ماه سالار عقیلی در تالار وحدت به اجرای برنامه پرداخت.

 

این کنسرت که پس از اجرای پنجم اردیبهشت ماه اردکان برگزار شد, دومین اجرای سالار عقیلی در این ماه بود.

 

به گزارش موج , کنسرت گروه «مولانا» به سرپرستی و آهنگسازی «محمدجلیل عندلیبی» و خوانندگی «سالار عقیلی» ساعت ۲۱:۳۰  ۸ اردیبهشت در تالار وحدت تهران اجرا شد.

 

در این کنسرت محمدجلیل عندلیبی (سرپرست، آهنگساز و نوازنده سنتور)، سالار عقیلی (خواننده)، امیرحسین رضا (تار)، جابر اطاعتی (کمانچه)، سانوا عندلیبی (عود)، سالار عندلیبی (تنبک)، فرهاد عندلیبی (دف) و آراس رجبی (نی) به هنرنمایی پرداختند.

 

رپرتوار این برنامه بخش‌هایی از آلبوم میهن که اسفند ماه سال گذشته به آهنگسازی محمدجلیل عندلیبی و با صدای سالار عقیلی منتشر شده بود به علاوه ساز و آواز و قطعاتی دیگر بود.

 

بخش اول این اجرا، بداهه نوازی تار و تبنک در شور و ابوعطا (استاد امیرحسین رضا و سالار عندلیبی) و بخش دوم شامل پیش درآمد شوشتری (در سفر)، بداهه نوازی درآمد شوشتری و ورود به اصفهان، تصنیف صبوحی زدگان (شعر مستوره کردستانی)، ساز و آواز بیات راجع و ورود به دشتی، تصنیف میهن‌ای میهن (شعر ابوالقاسم لاهوتی)، ساز و آواز دشتی و فرود به شور، تصنیف وطنم خوش‌تر (شعر محمدجلیل عندلیبی، برداشتی از مستوره کردستانی)، ساز و آواز شور و ورود به اصفهان و تصنیف در این عشق بمیرید (شعر مولانا) است.

 

شایان ذکر است این دور از کنسرت تا تاریخ یازدهم اردیبهشت در تالار وحدت ادامه خواهد یافت.

(۴۲)

43
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>