کنسرت گروه لهستانی پارتیزانت ٨ اردیبهشت در تالار وحدت | فیلم

کنسرت گروه لهستانی پارتیزانت ٨ اردیبهشت در تالار وحدت

کنسرت گروه لهستانی پارتیزانت ٨ اردیبهشت در تالار وحدت

این گروه موسیقی لهستانی با اجرای آثاری از موسیقی فیلم‌های کلاسیک و هنرمندان مطرح جهان در تهران روی صحنه رفت. «کریستف توچکو» نوازنده گیتار به همراه پسرش «میکوآی توچکو» نوازنده سازهای کوبه‌ای، اعضای گروه «پارتیزانت» را تشکیل می‌دهند که سابقه اجرای زنده و همکاری با افرادی مانند جو ساتریانی، آل دی مرلا، استیو لوکاتر و تامی امانول را در کارنامه خود داشته‌اند.

 

این گروه دونفره که قرار است با اجرای آثاری بی‌کلام از موسیقی فیلم‌های کلاسیک سینمای جهان به روی صحنه بروند، یکی از قطعات ماندگار موسیقی ایرانی را نیز به سبک و سیاق خودشان در کنسرت پیش رو به اجرا درآورند.

 

گروه لهستانی «پارتیزانت»  روزهای ۸ و ۹ اردیبهشت در تالار وحدت به اجرای برنامه پرداخت.

 

گیتار نوعی ساز زهی است که با پیک یا انگشت نواخته می‌شود و از این جهت که سیم‌های آن در اثر ارتعاش تولید صدا می‌کنند، به سازهای گروه کوردوفون (به انگلیسی: Cordophones) یا زه‌صدا تعلق دارد. این ساز علاوه بر داشتن قدمت تاریخی قابل توجه (چه از لحاظ ساختار آن و چه از لحاظ تکنیک‌های نوازندگی) توانسته‌است هم‌گام با تحولات موسیقی غرب پیشرفت چشمگیری داشته باشد؛ که در نتیجه گونه‌های متفاوتی از آن بوجود آمده و هم اکنون جایگاه ویژه‌ای در موسیقی جهان دارد.

(۸)

9
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>