کنسرت گاه به سرپرستی حمید مرادیان ۷ اردیبهشت در تالار رودکی | فیلم

کنسرت گاه به سرپرستی حمید مرادیان ۷ اردیبهشت در تالار رودکی

کنسرت گاه به سرپرستی حمید مرادیان ۷ اردیبهشت در تالار رودکی

گروه موسیقی«گاه» بعد از یک سال و نیم تمرین روز هفتم اردیبهشت ماه کنسرت «باغ های معلق انگور» را در تالار رودکی با ویژگی های متفاوت به صحنه برد.

 

مرادیان عنوان کرده بود : در این اجرا سنتور به عنوان ساز ایرانی معرف فرهنگ موسیقایی ایران و به طور خاص ردیف دستگاهی است و ویولا نیز معرف فرهنگ های غیر ایرانی که در جمله بندی و حتی مدها با موسیقی ایران متفاوت هستند. به هر صورت این مجموعه تلاشی برای خلق موسیقی دوبعدی به مفهوم دو زیبایی شناسی متفاوت است که به طور موازی و با فاصله ای معنادار از هم حرکت کرده و موسیقی را پیش می برند. این دیدگاه بر منجمد بودن موسیقی در زمان و مکانی خاص باور ندارد و آنچه در نهایت عرضه می شود نه از جنس موسیقی «آفریده شده» که از جنس موسیقی «کشف شده» است.

گروه موسیقی «گاه» به سرپرستی حمید مرادیان از جمله گروه های فعال حوزه موسیقی است که فعالیت خود را از سال ۹۴ در عرصه موسیقی آغاز کرد. این گروه زمستان سال ۹۴ کنسرتی را در باغ نگارستان تهران روی صحنه برد. این در حالی است که به زودی آلبومی با عنوان «باغ های معلق انگور» در دسترس علاقه مندان موسیقی قرار می گیرد.

(۳۳)

34
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>