اجرای حسام الدین سراج و گروه بیدل در سعدیه شیراز ٣١ فروردین | فیلم

[mono_ir_video id=”419317″ qualities=”360,480,720,1080″]

اجرای حسام الدین سراج و گروه بیدل در سعدیه شیراز ٣١ فروردین

اجرای حسام الدین سراج و گروه بیدل در سعدیه شیراز ٣١ فروردین 1396

،مدیر مرکز سعدی‌شناسی  گفت:سعدی شاعر بزرگ ایران‌زمین، یگانه‌ای است که سِحر کلامش به غایت اعجاز دست می‌یازد. ذکر جمیلش در افواه عوام افتاده و صیت سخنش را که در بسیط زمین رفته، همچون شکر می‌خورند و رقعة منشآتش را چو کاغذ زر می‌برند.
کورش کمالی سروستانی بیان کرد: سعدی، بزرگ‌مردی است که در نشیمن عزلت خویش روح سخن را چنان می‌پرورد که باد خزان را بر آن دست تطاول نمی‌باشد و گردش زمان، عیش ربیعش را به طیش خریف مبدل نمی‌سازد، چرا که پیوسته بر این باور است که «هر چه نپاید، دلبستگی را نشاید» و از این‌روی، برای نزهت ناظران و فسحت حاضران آثاری را در حسن معاشرت و آداب محاورت در لباسی که متکلّمان را به کار آید و مترسلان را بلاغت بیفزاید، تصنیف نموده است.
وی ادامه داد: اگر چه سالشمار عمر انفسی‌اش به قرن هفتم می‌رسد؛ اما روزشمار عمر آفاقی سعدی از حضور پیوسته و مداوم او از همان دوران تاکنون ما حکایت می‌کند، حضور پرشکوهی که اینک پس از قرن‌ها ما هم‌چنان بر خوان او نشسته‌ایم و خوشه‌چین حکمت و دانش و زبان و هنرش هستیم.
کمالی سروستانی ضمن بیان این مطلب گفت: مراسم فرخنده یادروز سعدی امسال با حضور جناب دکتر روحانی، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و سعدی‌پژوهان و سعدی‌دوستان در روزهای 31 فروردین‌ماه و اول اردیبهشت‌ماه برگزار شد.

(26)

27
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>