آواز استاد محمدرضا شجریان و کمانچه سینا جهان آبادى | فیلم

آواز استاد محمدرضا شجریان و کمانچه سینا جهان آبادى

آواز استاد محمدرضا شجریان و کمانچه سینا جهان آبادى

محمدرضا شجریان (زادهٔ ۱ مهر ۱۳۱۹ مشهد) موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز، خواننده و خوشنویس اهل ایران است.
وی از برجسته‌ترین هنرمندان موسیقی سنتی ایرانی است و آلبوم‌های بسیاری را در این زمینه منتشر کرده است. او به دلیل نوع صدا و سبک مخصوص به خود و تصنیف‌های ملی میهنی که اجرا کرده، شناخته می‌شود.
سایت انجمن آسیا وی را پرآوازه‌ترین هنرمند موسیقی اصیل ایرانی، روزنامهٔ ونکوور سان او را یکی از مهم‌ترین هنرمندان موسیقی جهان و همچنین رادیوی عمومی ملی (NPR) در سال ۲۰۱۰ وی را یکی از ۵۰ صدای برتر جهان معرفی کرده‌است.

 

سینا جهان آبادی نوازنده کمانچه و ویلن ، متولد ۸ اردیبهشت ۱۳۵۵ در تهران و فوق لیسانس رشته موسیقی از دانشگاہ سوره تهران می باشد. وی ابتدا در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی ویلن را زیر نظر داود گنجه ای فرا گرفت.سپس وارد هنرستان موسیقی شد و نوازندگی کمانچه را نزد کامران داروغه اغاز نمود و همزمان از تجربیات اردشیر کامکار بهره برد.

 

کارشناسی را در دانشگاه سوره زیر نظر علی اکبر شکارچی به پایان رسانده و کارشناسی ارشد را در رشته ی نوازند گی ساز کمانچه از دانشگاه هنر اخذ نمود ه است.در خصوص ویلن کلاسیک از ارسلا ن کامکار و ابراهیم لطفی بهره برده و در زمینه اهنگسازی و تنظیم اهنگ نیز فعالیت دارد .وی همچنین از محضر حسن الهامیان-وارطان ساهاکیان-علیرضا مشایخی و حسین دهلوی نیز بهره ها برده است.

(۶۰)

61
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>