آهنگ مدرن تالکینگ به نام چری چری اجرا با گیتار باس | فیلم

آهنگ مدرن تالکینگ به نام چری چری اجرا با گیتار باس

آهنگ مدرن تالکینگ به نام چری چری اجرا با گیتار باس

گیتار بیس، سازی است شبیه گیتار الکتریک اما با دسته ای بلندتر از آن و از خانواده سازهای زهی است و در دسته ساز های ” کوردوفون ” chordophone _ ساز هایی که صدایشان بوسیله ارتعاش سیم تولید می گردد_ جای دارد.صدایش به کمک یک ” آمپلیفایر ” _ یا همان تقویت کننده الکتریکی_ تقویت می‌شود.

این ساز در تولید صدا هایی با تن و فرکانس پایین کارایی دارد، گیتار بیس هر چند ” از لحاظ ساختمان ظاهری تا حد بسیار زیادی مشابه ” گیتار الکتریک ” است، با این حال تفاوت هایی عمده با گیتار الکتریک دارد که شامل بدنه بزرگ‌ تر، دسته و میزان‌ بندی‌ بلند تر، به طور معمول دارای چهار سیم _ و در مواردی پنج تا شش سیم و حتی ۷ ، ۸ و ۱۲ سیم آن نیز یافت می شود _ می‌ باشد.

ارتفاع این گیتار ۱٫۱۰cm و در حالت استاندارددارای ۲۴ فرت می باشد. _ به شکل ۲۲ فرت برای استفاده از هنرجویان مبتدی می باشد _ سیم های بلند تر و ضخیم تر گیتار بیس آن را مناسب ترین ساز برای ایجاد صدای بم با فرکانس و تن پایین می باشد.

یک نوازنده بیس _ بیسیست _ در حالت ابتدایی یا اولیه وظیفه اش حفظ کردن ریتم و ضرب آهنگ در گروه می باشد و در شکل پیشرفته تر استفاده از نت های آکورد و روشهای کروماتیک است که حال و هوای خاصی را به آهنگ می بخشد. گیتار بیس در گذشته تنها برای همراهی ارکستر استفاده می شد که بیشتر با استفاده از حالت اول یعنی حفظ ریتم و ضرب آهنگ انجام این امر میسر می شد .

امروزه نوازندگان زیادی با نواختن ملودی با گیتار بیس ، ضمن حفظ ریتم ، به تک نوازی _ نواختن سولو _می پردازند.

(۳۳)

34
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>