آلبوم دف‌نوازی حلقه رندان به آهنگسازی مهرداد کریم خاوری منتشر ‌شد | فیلم

آلبوم دف‌نوازی حلقه رندان به آهنگسازی مهرداد کریم خاوری منتشر ‌شد

آلبوم دف‌نوازی حلقه رندان به آهنگسازی مهرداد کریم خاوری منتشر ‌شد  :

منصور جهانی ـ موج آنلاین : آلبوم دف‌نوازی «حلقه رندان» به آهنگسازی «مهرداد کریم خاوری» و به تهیه‌کنندگی «صدرالدین حسین‌خانی» مدیر شرکت موسیقی «ایران گام» در سراسر کشور منتشر ‌شد.

آلبوم دف‌نوازی «حلقه رندان» به آهنگسازی و تنظیم «مهرداد کریم خاوری» و به تهیه‌کنندگی «صدرالدین حسین‌خانی» مدیر شرکت موسیقی «ایران گام» و با همکاری نوازندگان گروه موسیقی «دف نوازان مشتاق» توسط شرکت پخش «هنر شهر» در سراسر کشور منتشر شود و در اختیار علاقمندان به موسیقی قرار ‌گرفت.

 

«مهرداد کریم خاوری» در یادداشت کوتاهی که در بروشور آلبوم موسیقی «حلقه رندان» به رشته تحریر درآورده در مورد جدیدترین اثرش نوشته است: «مجموعه حاضر، ارائه دهنده ریتم‌هایی برای نوازندگان عزیز است. صدها بلکه هزاران سال است که دف مخاطبان عام و خاص یافته است و هر روز بر تعداد آنها افزوده می‌گردد. حفظ اصالت این ساز، همواره مورد نظر من بود؛ چرا که ارائه خلاقیت در یک محدوده هم کار مشکلی است و هم نیازمند شناخت همه جانبه در هر موضوع است.

 

 

ارائه نوآوری نیازمند شناخت ریتم‌های مختلف در موسیقی ایران است که نیازمند تجربه و کار فراوان در گوشه‌های موسیقی دستگاهی ایران است. ترکیب ریتم‌های مختلف سازهای کوبه‌ای با دف نه تنها خلاقیت محسوب نمی‌شود بلکه صرفاً یک کار ترکیبی ابتدایی است که به صورت جریان زودگذر مطرح و حتی فراموش می‌شود. لذا ضمن تأیید خلاقیت و نوآوری در حیطه موسیقی اصیل ایرانی تمام نوازندگان عزیز ساز دف را به کسب شناخت دقیق همراه با تمرین‌های مستمر در حیطه موسیقی ایرانی که شامل «شناخت ادوار قدیمی» و «شناخت در زمینه ردیف» را توصیه می‌نمایم. جا دارد در اینجا از برادر عزیزم آقای «فردین کریم خاوری» و خانم «لیلا فاطمی نسب» و مدیریت شرکت «ایران گام» آقای «صدرالدین حسین‌خانی»  کمال قدردانی را داشته باشم.»

 

 

(۲۷)

28
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>