همکاری گروه موسیقی دستان و شهرام ناظری بعد از سه سال دوری | فیلم

همکاری گروه موسیقی دستان و شهرام ناظری بعد از سه سال دوری

همکاری گروه موسیقی دستان و شهرام ناظری بعد از سه سال دوری :

گروه موسیقی دستان بعد از سه سال دوری، سال‌ آینده در ایران به اجرای برنامه خواهد پرداخت و  بارِ دیگر از حضور «شهرام ناظری» – خواننده‌ی موسیقی سنتی ایران- بهره خواهد برد. این برنامه تابستانِ ۹۶ در تهران و برخی شهرستان‌ها برگزار می‌شود. بخشی از قطعاتِ این کنسرت از ساخته‌های «سعید فرج‌پوری» است و علاوه بر آن، دستنان بخش‌هایی را نیز به صورت سازی برگزار می‌کند و تعدادی از قطعاتِ خاطره‌انگیزِ این خواننده که پیش از این همراه با گروه دستان اجرا شده بود نیز روی صحنه خواهد رفت.

 

دستان پیش از این همکاری‌های متعددی با شوالیه‌ی آواز ایران داشته است که شروعِ آن با «ساز و آواز نو» بوده است. در «ساز نو آواز نو» تعدادی از قطعات «حمید متبسم» به همراه یک قطعه از ساخته‌های ناظری اجرا شد و «ناظری» در آن، لحن آوازی متفاوتی را ارایه داد.

 

آخرین اجرای گروه موسیقی دستان در ایران «میخانه خاموش» با صدای «سالار عقیلی» بود که در تهران و همچنین تعدادی از شهرستان‌ها چون شیراز به اجرا درآمد.  در این میان البته اعضای گروه خود به شکل جداگانه برنامه‌هایی در ایران داشتند.
حمید متبسم نوازنده تار و سه‌تار، حسین بهروزی‌نیا نوازنده بربط، سعید فرج‌پوری نوازنده کمانچه، پژمان حدادی نوازنده تنبک و سازهای کوبه‌ای و بهنام سامانی نوازنده سازهای کوبه‌ای اعضای گروه دستان هستند. از اعضای پیشین این گروه می‌توان به محمد علی کیانی‌نژاد، مرتضی اعیان، کیهان کلهر، بیژن کامکار، پشنگ کامکار و اردشیر کامکار اشاره کرد. گروه دستان از موفق‌ترین گروه‌های موسیقی ایرانی است که علاوه بر همکاری با خوانندگان به موسیقی سازی نیز توجه ویژه‌ای دارد.  این گروه کنسرت‌های متعددی در ایران و کشورهای مختلف برگزار کرده است و نقش مؤثری در معرفی موسیقی ایرانی به کشورهای دیگر داشته است.

(۱۱)

12
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>