بزم بی‌ جانان آلبوم پدرام درخشانی ۱۳ اسفند رونمایی شد | فیلم

بزم بی‌ جانان آلبوم پدرام درخشانی ۱۳ اسفند رونمایی شد

بزم بی‌ جانان آلبوم پدرام درخشانی ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ رونمایی شد.

محمد ذوقی – اختصاصی موج آنلاین:

مراسم رونمایی این آلبوم در سیزدهمین روز از اسفندماه در جمع اهالی موسیقی و همچنین علاقه‌مندان به موسیقی بی‌کلام در شهر کتاب فرشته تهران برگزار شد.

 

درخشانی اظهار کرد پس از ۳۴ سال نوازندگی، این آلبوم سخت‌ترین کاری بود که در طول زندگی‌اش انجام داده است. او همچنین خاطرنشان کرد برخی قطعات این آلبوم حدود ۲۰ سال قبل تولید شده‌اند که به نظر او حال زمان شنیدن آن‌ها فرا رسیده است.

در پایان سخنانش از تمامی دوستان و همراهان خود در مسیر تولید این آلبوم تشکر و سپس از امید نیک‌بین نوازنده، آهنگساز و صدابردار موسیقی دعوت کرد تا برای صحبت به روی صحنه بیاید.

نیک‌بین تولید این اثر را بسیار سخت و پرزحمت خواند و پدرام درخشانی را در زمره کسانی خواند که مخاطبان موسیقی را به دوستی و مودت با موسیقی بی‌کلام رهنمون کرده‌اند.

پس از نیک‌بین، میلاد درخشانی خواننده، آهنگساز و تنظیم‌کننده و برادر پدرام درخشانی صحبت کوتاهی پیرامون آلبوم با جمعیت حاضر کرد و گفت در تمام طول مدت انتشار آن شاهد زحمات و مشکلات تولید این اثر بوده است.

 او موسیقی بی‌کلام را پر از رمز و راز دانست و آن را از انتزاعی‌ترین موسیقی‌ها برشمرد.

از دیگر حاضرین در سالن، رضا تاج‌بخش نوازنده، آهنگساز و تنظیم‌کننده بود که در این آلبوم نیز با پدرام درخشانی همکاری داشته است.

در پایان مراسم پدرام درخشانی به همراه ارکستر زهی رسپینا دو قطعه با نام‌های “سی و سه پل” و “چهارباغ بالا” را اجرا کردند که به گفته خود او این دو قطعه در حال و هوای زادگاه او اصفهان تولید شده‌اند.

در پایان مراسم حاضرین می‌توانستند آلبوم “بزم بی‌جانان” را با امضای پدرام درخشانی تهیه کنند.

(۳۱)

32
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>