هوشنگ کامکار و آلبوم منظومه های سمفونیک با همکاری علیرضا قربانی و خانواده کامکار | فیلم

هوشنگ کامکار و آلبوم منظومه های سمفونیک با همکاری علیرضا قربانی و خانواده کامکار

هوشنگ کامکار و آلبوم منظومه های سمفونیک با همکاری علیرضا قربانی و خانواده کامکار :

نام اثر:
منظومه های سمفونیک
ناشر:
نی داوود
خوانندگان:
آهنگسازان:
شاعران:
نوازندگان:
هوشنگ کامکار ،آهنگساز و مدرس موسیقی و مترجم آثار تئوریک موسیقی و مدیر گروه کامکارها ،هفتم اسفندماه ۱۳۲۵ در سنندج به دنیا آمد.

فرزند ارشد مرحوم استاد حسن کامکار است و طبیعتاً در فضایی آکنده از عشق به موسیقی کارش را آغاز کرد. در نوجوانی آکاردئون می زد. با برادران و تنها خواهرشان گام به گام کار گروهی را آغاز کردند و در همان سنندج در باشگاه افسران، مدارس و تالارهای این شهر موسیقی ردیف دستگاهی و همچنین موسیقی کردی را اجرا می کردند.

 

پس از اخذ مدرک دیپلم در رشته طبیعی از سنندج به تهران آمد .پدر از دوستان استاد حسین دهلوی بود و پسر را برای راهنمایی به نزد ایشان فرستاد و واستاد راهنماییش کرد تا به مدت دو سال در هنرستان شبانه عالی موسیقی کارشناس موسیقی شود و با همین عنوان به سنندج برگشت و به آموزش موسیقی در زادگاهش مشغول شد.

 

سال پنجاه و یک به دانشکده موسیقی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران وارد شد و در رشته آهنگسازی با رتبه ی اول لیسانس گرفت . با بورس اهدایی از کشور ایتالیا عازم رم شد و در کنسرواتوار سانتاچی چیلای رم فنون کنترپوان و فوگ را طی مدت یک سال و نیم آموخت.

 

مدتی بعد به آمریکا رفت و فوق لیسانس اش را از دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکوی آمریکا در رشته تاریخ موسیقی اخذ کرد . پس از آنکه در سال پنجاه و هشت به ایران برگشت، مدتی در دانشکده ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران و دانشگاه فارابی به انتقال آموخته های خود پرداخت. ده سال دردانشگاه هنر تدریس کرد و شش سال مدیر گروه موسیقی این دانشگاه بود.

(۲۵)

26
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>