دونوازی کمتر دیده شده گیتار پاکو د لوسیا و مانولو سن لوکار | فیلم

دونوازی کمتر دیده شده گیتار پاکو د لوسیا و مانولو سن لوکار

دونوازی کمتر دیده شده گیتار پاکو د لوسیا و مانولو سن لوکار :

در مورد انقلابی که پاکودِ لوسیا در دهۀ هفتاد میلادی ، در گیتار فلامنکو به وجود آورد ، تقریباً مطلبی نیست که از علاقمندان فلامنکو پوشیده مانده باشد .

 

مجموعه آثار صوتی منتشر شده پاکو که با آخرین اثرش “Cositas Buenas” ، تعدادشان به بیست و شش CD رسیده است ، برای هر عاشق فلامنکویی که گیتارش را در دست می گیرد ، به صورت یک کتاب مقدس و راهنمایی ضروری درآمده است. مانولوسن لوکار و ویکتور مونخه سرّانتیو از دیگر اساتیدی هستند که همدورۀ پاکوی اهل آلگِسیراس(Algeciras) بوده ، نقش مهم و مؤثری در تحول و مدرنیزه کردن توکۀ فلامنکو داشته اند .

 

علاوه بر آموزشگاههای پرشماری که در خرز وجود داشتند ، در شهرهای دیگر نیز اساتید بزرگی بودند که از دامانشان نوازندگان برجسته ای به منصّه ظهور رسیدند . خانواده های هبیچوئلا در گرانادا ، اِل توماته در آلمِریا و مِلچور دِ مارچِنا در سویّا ، خانواده های هنرمند و هنرپروری بودند که در دامانشان نوازندگان بزرگی چون مورایتو ، توماتیتو و په په هبیچوئِلا تربیت شدند .

 

اینان نسلی متکامل از نوازندگان فلامنکو هستند که نقطه عطفی را در تاریخچه گیتار فلامنکو پدید آوردند .

(۲۶)

27
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>