مسعود حبیبی و دف نوازی به شیوه او و توضیح این سبک توسط یکی از شاگردانش | فیلم

مسعود حبیبی و دف نوازی به شیوه او و توضیح این سبک توسط یکی از شاگردانش

مسعود حبیبی و دف نوازی به شیوه او و توضیح این سبک توسط یکی از شاگردانش :

این نوازنده و مدرس دف در سال ۱۳۴۰ در کرمانشاه دیده به جهان گشود.
در سن ۱۲ سالگی به فراگیری پیانو و سپس دف پرداخت. در سال ۱۳۵۷ به رادیو کرمانشاه دعوت شد و در ارکستر رادیو به نواختن پیانو پرداخت و از سال ۱۳۶۷ همکاری­‌های خود را با رادیو تلویزیون تهران آغاز کرد.

علاوه بر این حبیبی در سال­‌های اولیه دهه هفتاد باگروه صبا به سرپرستی و آهنگسازی حسین فرهادپور و آوازسید عبدالحسین مختاباد همکاری پیوسته داشت. همکاری با گروه بیدل به خوانندگی حسام­­ الدین سراج و گروه نوا از دیگر تجربه­‌های او در اجرای صحنه­‌ای موسیقی به شمار می­‌رود.

حبیبی از سال­‌های پایانی دهه شصت به همکاری با گروه عارف و به آهنگسازی و سرپرستی پرویز مشکاتیان پرداخت و تا زمانی که مشکاتیان در قید حیات بود، با این گروه در کنسرت­‌های داخل و خارج و نیز آلبوم­‌هایی که منتشر کردند ، در مقام نوازنده دف همکاری داشت.

او با ارکسترها و آنسامبل­‌های مختلفی از جمله ارکستر صدا و سیما همکاری دارد و آهنگسازان در اجرای قطعات خود از نوازندگی او بهره گرفته‌­اند. همچنین دف­‌نوازی مجموعه سی­دی­‌ها وکاست­‌هایی شامل: ولایت عشق، تنهاترین سردار، امام علی، زورق مهتاب، بهشت من ، نوبهار، رقص گلها، دشت شقایق‌ها و … از دیگر تجربه‌­های او به شمار می­‌رود.

مسعود حبیبی در سال ۷۲ گروه دالاهو را تاسیس کرد. این گروه که ارکستر بزرگی از سازهای ریتمیک است اجراهای فراوانی را در تهران و شهرستان­‌ها به روی صحنه برده است. وی به موازات دیگر فعالیت­‌های هنری، در ارکستراسیون ریتمیک به دیدگاه­‌های نوینی دست یافته که نمونه بارز آن در آلبوم حماسه ایران زمین توسط گروه دالاهو متجلی گشته است.

 

(۴۷)

48
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>