کاور گیتار آهنگ رقص بهار از شهرداد روحانی | فیلم

کاور گیتار آهنگ رقص بهار از شهرداد روحانی

کاور گیتار آهنگ رقص بهار از شهرداد روحانی را از موج آنلاین تماشا کنید.

هنرمند : پیمان شیرالی

 شهرداد روحانی (نام اصلی: شهداد روحانی)  آهنگساز، ویولنیست، پیانیست، و رهبر ارکستر.

 

شهرت روحانی بیشتر به دلیل تنظیم و رهبری ارکستر کنسرت یانی ( Yanni ) است که به همراه ارکستر سلطنتی فیلارمونیک ( اRoyal Philharmonic Orchestra ) در فضای باز در پارتنون واقع در آتن پایتخت یونان انجام شد. این کنسرت تحسین و نقد بینندگان را در پی داشت و به پربیننده‌ترین برنامه پخش شده از تلویزیون در آمریکا، و دومین موزیک ویدئوی پرفروش در تاریخ جهان پس از موزیک ویدیوی تریلر مایکل جکسون تبدیل گردید.

روحانی همچنین در سال ۱۹۹۸ توسط دولت تایلند برای ساخت قطعه موسیقی مراسم افتتاحیه و اختتامیه سیزدهمین دوره بازی‌های آسیایی دعوت شد. این قطعه به عنوان محبوب‌ترین آهنگ این بازی‌ها انتخاب شد.

شهداد روحانی سال ۱۳۳۳ در رشت (استان گیلان) به دنیا آمد. از سن ۵ سالگی با پیانو آشنا شد و از آنجا که پدرش ویولنیست بود او را تشویق نمود تا نواختن ویلون (Violin) را فرا بگیرد به همین دلیل هنگامی که ۱۰ ساله بود برای آموختن ویلن به هنرستان موسیقی ملی تهران رفت.

گیتار نوعی ساز زهی است که با پیک یا انگشت نواخته می‌شود و از این جهت که سیم‌های آن در اثر ارتعاش تولید صدا می‌کنند، به سازهای گروه کوردوفون (به انگلیسی: Cordophones) یا زه‌صدا تعلق دارد. این ساز علاوه بر داشتن قدمت تاریخی قابل توجه (چه از لحاظ ساختار آن و چه از لحاظ تکنیک‌های نوازندگی) توانسته‌است هم‌گام با تحولات موسیقی غرب پیشرفت چشمگیری داشته باشد؛ که در نتیجه گونه‌های متفاوتی از آن بوجود آمده و هم اکنون جایگاه ویژه‌ای در موسیقی جهان دارد.

(۱۲۹)

130
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>