همنوازی بسیار زیبای گیتار جان ویلیامز و پاکو پنا | فیلم

همنوازی بسیار زیبای گیتار جان ویلیامز و پاکو پنا

همنوازی بسیار زیبای گیتار جان ویلیامز و پاکو پنا را از موج آنلاین تماشا کنید.

 جان ویلیامز (زاده ۲۴ آوریل ۱۹۴۱) نوازندهٔ استرالیایی گیتار کلاسیک است. او از کودکی در لندن بزرگ شد. وی امروزه در بین نوازندگان گیتار کلاسیک با لقب شاهزاده گیتار کلاسیک شناخته می شود. تکنیک نوازندگی او بسیار خاص است و او قطعات بسیاری از رپرتوار گیتار کلاسیک را اجرا و ضبط کرده است. او که از معدود شاگردان آندریاس سگوویا بود که در همان سن نوجوانی مطرح شد و تنها ۱۷ سال داشت که اولین آلبوم نوازندگی خود را منتشر کرد. وی در سال ۱۹۷۳ با آلبوم “جولیان و جان” که به همراه دیگر اسطوره گیتار کلاسیک جولیان بریم اجرا کرد، برنده جایزه معتبر گرمی شد. گراهام وید تاریخ دان گیتار درباره او می گوید: “جان ویلیامز احتمالاً تکنیکی ترین نوازنده گیتار کلاسیکی است که دنیا به خود دیده است.”

 

گیتار کلاسیک، در ردهٔ سازهای زهی زخمه‌ای، که خود بخشی از خانوادهٔ سازهای زهی (Chordophone) است، قرار می‌گیرد. گیتار کلاسیک همچون پیانو، به نوازنده امکان اجرای اثرهایی با بافت کنترپوانتیک با ملودی‌های پیچیده و همچنین اثرهایی با بافت هارمونیک با توانایی اجرای چندین نت در یک زمان را می‌دهد. به همین دلیل این ساز، به عنوان سازی تک نواز (soloist)، شناخته شده است. گیتار کلاسیک به شکل استاندارد دارای شش سیم (سه سیم نایلونی برای نت‌های زیر و سه سیم فنری برای نت‌های باس) می‌باشد.
پاکو پنا (زاده ۱ ژوئن ۱۹۴۲) آهنگساز فلامنکو اسپانیایی و گیتاریست است. او به عنوان یکی از مهمترین نوازنده های فلامنکو در جهان محسوب می شود.

(۱۶)

17
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>