موسیقی متن فیلم کازابلانکا یکی از تاثیرگذارترین موسیقی های متن فیلم، ساخته ی ماکس اشتاینر|فیلم

موسیقی متن فیلم کازابلانکا یکی از تاثیرگذارترین موسیقی های متن فیلم، ساخته ی ماکس اشتاینر

 

موسیقی متن فیلم کازابلانکا یکی از تاثیرگذارترین موسیقی های متن فیلم، ساخته ی ماکس اشتاینر

موسیقی متن زیبای فیلم عاشقانه و رمانتیک کازابلانکا یکی از منحصربفردترین آهنگ های کلاسیک و عاشقانه است.

این فیلم در سال ۱۹۴۲ توسط مایکل کورتیز کارگردانی شده‌ است و ماجرای عاشقانه‌ای را در گیرودار جنگ جهانی دوم به تصویر می‌کشد.

 

کازابلانکا با هنرنمایی دو هنرپیشه نامدار تاریخ سینما همفری بوگارت و اینگرید برگمن و با فیلمنامه و گفتار پُرکشش خوش درخشید و در شمار ماندگارترین فیلم‌های کلاسیک سینما جای گرفت. برخی آن را بهترین فیلمی می‌دانند که تاکنون در سیستم استودیویی هالیوود ساخته شده‌ است. کازابلانکا بارها در نظرسنجی‌های گوناگون بهترین فیلم عاشقانهٔ تاریخ سینما شناخته شده‌است.

و اما یکی از شاخصه هایی که این فیلم را جزو ماندگارترین فیلم های رمانتیک تاریخ سینما کرد موسیقی متن تاثیرگذارش توسط ماکس اشتاینر بود.

 

ماکس اشتاینر آهنگساز آمریکایی اتریشی تبار بود که برای فیلمهای سینمایی موسیقی می نوشت. از او به عنوان یکی از برترین آهنگسازان موسیقی فیلم یاد می کنند. تکنیک های خلق شده توسط اشتاینر اغلب به عنوان استاندارد پذیرفته شده‌اند و او چندین جایزه اسکار را از آن خود نموده است.

موسیقی متن فیلم کازابلانکا نامزد اسکار بهترین موسیقی متن فیلم شد.

 

 

(۲۹)

30
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>