موسیقى زیبای فیلم قاتل اهلى به آهنگسازی بهزاد عبدى | فیلم

موسیقى زیبای فیلم قاتل اهلى به آهنگسازی بهزاد عبدى

موسیقى زیبای فیلم قاتل اهلى به آهنگسازی بهزاد عبدى را از موج آنلاین بشنوید.

موسیقى زیبای فیلم قاتل اهلى
نویسنده و کارگردان: مسعود کیمیایى
تهیه کننده: منصور لشگرى قوچانى
آهنگساز: بهزاد عبدى
اجرا: ارکستر ویرتوزهاى کیف
رهبر: نازار یاکوبنچوک

 

پُرکارترین آهنگساز حاضر در سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر، بهزاد عبدی است. در میان آثاری که در این دوره از جشنواره هستند، بهزاد عبدی برای شش فیلم موسیقی متن ساخته است. این تعداد در نوع خود شاید یک رکورد محسوب شود. از میان فیلم‌هایی که عبدی برایشان موسیقی متن ساخته است، جنجالی‌ترینش «قاتل اهلی» است. اثری که کارگردانش مسعود کیمیایی است و تا همین‌جا هم جدال‌هایی میان کارگردان و تهیه‌کننده بر سرِ چگونگیِ تدوینِ فیلم شکل گرفته است. از یک سو کارگردان می‌گوید که نسخه‌ای را که خودش تدوین کرده، به جشنواره ارائه می‌دهد و از سوی دیگر تهیه‌کننده هم گفته است که برای اکران عمومی نسخه‌ای را که براساس فیلم‌نامه تدوین شود، ارائه می‌دهد.

عبدی درباره‌ چگونگیِ کار کردن با مسعود کیمیایی می‌گوید: آقای کیمیایی کارگردانی است که به مقوله‌ موسیقی در فیلم اشراف دارد. کار کردن با او هم سخت و هم آسان است؛ از این جهت سخت است که به طور دقیق به همه چیز نگاه می‌کند و در عین حال وقتی راحت می‌شود که آهنگساز کارش را بلد باشد و با وی به خوبی دیالوگ برقرار کند.

عبدی فضای موسیقیِ متنِ فیلم «قاتل اهلی» را اینگونه تعریف می‌کند:‌ این کار ارکسترال است با مشخصات «ارکستر سمفونیک». سعی کرده‌ام به فضای اصلی و محتوای فیلم نزدیک شوم و از لحن کیمیایی هم فاصله نگیرم. ضبط موسیقی متن این فیلم با ارکستر شهر کیف در کشور اکراین انجام شده است.

(۲۱)

22
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>