بهناز ذاکری نوازنده سنتور چهره ای شناخته شده بین اهالی موسیقی و گمنام بین مردم | فیلم

بهناز ذاکری نوازنده سنتور چهره ای شناخته شده بین اهالی موسیقی و گمنام بین مردم

بهناز ذاکری نوازنده سنتور چهره ای شناخته شده بین اهالی موسیقی و گمنام بین مردم.

به نوشته آموزشگاه چاوش :

ویدارای ۴۰ سال سابقه هنری در زمینه کارشناسی موسیقی می باشد. او پس از اتمام تحصیل در هنرستان موسیقی، لیسانس خود را از دانشگاه تهران در رشته موسیقی دریافت نمود و نزد اساتیدی چون خانم ارفع اطرایی، فرامرز پایور، دکتر داریوش صفوت و مرحوم نورعلی خان برومند با ردیف سازی و تعلیم سنتور آشنا شد.

 

ایشان ضمن آموزش تنبک نزد محمد اسماعیلی، نواختن پیانو و قیچک را آموخت. از سال ۱۳۵۰ در ارکسترهای رادیو، وزیری و سماعی فعالیت داشته و در سال ۱۳۷۰ اقدام به تشکیل گروه بانوان نمود. وی کنسرتهایی را در کشورهای آلمان، فرانسه، اطریش، بلژیک، یونان، سوئیس، چین، رومانی، فیلیپین، ترکمنستان، اسلوانی، چک، مجارستان، ترکیه، استرالیا و امارات اجرا نموده و به دریافت چندین لوح زرین و تقدیرنامه نائل آمده است.

 

ذاکری تاکنون آثار شنیداری و نوشتاری متعددی را تقدیم علاقمندان نموده که از جمله این آثار می توان به نوار “شور و نوا” به همراهی تنبک محمد اسماعیلی، یک جزوه اتود برای سنتور، دوئت های شور و اصفهان، فانتزی فلوت و سنتور و چندین قطعه ضربی، تصنیف، پیش درآمد و رنگ اشاره نمود. ایشان علاوه بر همکاری با ارکستر موسیقی ملی(نوازنده ی ثابت) مشغول تدریس موسیقی در موسسه علمی کاربردی خوش نهاد، چاووش، گلهای هنر می باشد.

(۲۱۷)

218
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>