هنرنمایی نگار خارکن با ساز کمانچه به همراهی ساز تار | فیلم

هنرنمایی نگار خارکن با ساز کمانچه به همراهی ساز تار

هنرنمایی نگار خارکن با ساز کمانچه به همراهی ساز تار :

خارکن – نوازنده کمانچه :
متولد ۱۳۶۲ تهران
کارشناسی موسیقی دانشکده عالی موسیقی – دانشجوی کارشناسی ارشد موسیقی
فراگیری کمانچه نزد: اردشیر کامکار – هادی منتظری – سعید فرجپوری
کنسرت های متعدد در داخل ایران و همکاری با گروه هایی از قبیل : هم آوایان سال ۸۶ – حسین علیزاده، گزوه مولوی شهرام ناظری سال ۸۷ ، گروه اشتیاق و کوارتت زهی ۸۷ ، استاد محمدرضا شجریان، همراهی با گروه شهناز در کنسرت های اروپا ۸۸
اجرای کنسرت های متعدد در آلمان و فرانسه

خارکن بهمراه گروه شهناز به سرپرستی مجید درخشانی اجراهای متعددی داشته است مختصری از بیوگرافی  مجید درخشانی را در زیر بخوانید.

نوازنده‌ی تار، آهنگساز و سرپرست گروه شهناز
متولد سال ۱۳۳۶در مهدی شهر سمنان.
موسیقی را از دوران نوجوانی آغاز کرد. وی هنرجوی هنرستان موسیقی بود. سپس در سال ۱۳۵۴ با ورود به دانشکده هنرهای زیبا(دانشگاه تهران) در دو رشته ی نقاشی و موسیقی به ادامه تحصیل پرداخت. وی همزمان با تحصیل در دانشگاه، به فراگیری موسیقی نزد استاد محمدرضا لطفی در دانشگاه و خارج از آن در قالب آموختن ردیف (تار و سه‌تار) پرداخت.
سال ۱۳۵۶ به عضویت گروه موسیقی «شیدا» در آمد و در تولید و خلق مجموعه‌ی آلبوم‌های «چاووش» مشارکت داشت و نیز عضوهیت مؤسس «کانون چاووش» شد. انتشار آلبوم‌های «بچه‌ها بهار» (با حسین علیزاده) و آلبوم «قاصدک» (با صدای مهدی اخوان ثالث) از تلاش‌های مستقل او در دهه‌ی شصت بود.
وی در سال ۱۳۶۳ به آلمان عزیمت کرد و در شهر کلن ساکن شد. در مدت ۲۰ سال اقامت، وی در راه‌اندازی کانون موسیقی «نوا» و برقراری کنسرت‌ها و سمینارهای سالانه‌ی مرتبط با موسیقی ایرانی وتدریس موسیقی و همچنین انتشار آلبوم‌هایی چون «نسیم صبحدم»، «گمگشته»، «نی‌ریز» و… تلاش‌هایی جدی صرف نمود.
از سال۱۳۶۴شروع به تدریس در دانشگاه هنر(موسیقی)کرد. مجید درخشانی هم اکنون سرپرست گروه های«نوا»(در آلمان)« خورشید»و« شهناز» است.

(۱۲۸)

129
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>